Wielki człowiek na małym znaczku – chciałbyś go mieć?

Tadeusz Mazowiecki, pierwszy premier w wolnej Polsce, trafił na znaczek Pocztowy. W ten sposób chcieliśmy uczcić 20. rocznicę powołania jego gabinetu. Do historii przeszło już jego zdjęcie z uniesioną dłonią i palcami ułożonymi w znak V – symbol zwycięstwa. To zdjęcie zobaczycie także na naszym znaczku.

Dla naszych blogoczytelników mamy do rozdania 10 folderków filatelistycznych właśnie z tej serii. Pierwszych 10 osób, które skomentują wpis i podadzą (widoczny tylko dla nas!) działający adres e-mail – otrzyma upominek!

Trzy, dwa, jeden, zero… start :)

P.S. Więcej o tej emisji przeczytacie tu.

dodaj komentarz
Wpisane w Filatelistyka | Tagi: , . Link bezpośredni.

17 odpowiedzi na „Wielki człowiek na małym znaczku – chciałbyś go mieć?

 1. ligorz napisał/a:

  W końcu Poczta zaczęła coś robić w kierunku nie tylko filatelistów, ale w ogóle klientów. Jak to mawiają, lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że ciekawe tematycznie znaczki ukazują się tak rzadko.

 2. Piotr Baranowski napisał/a:

  Jako ‚zbieracz znaczków’ oczywiście zainteresowany pierwszym premierem wolnej Polski w formie znaczku ;-)

 3. Marcin napisał/a:

  Czekam na te upominki jako krewny zapalonego filatelisty:) Dzięki Ci Poczto za dbanie o moich krewnych:)
  I dzięki za pamięć o niewątpliwie wielkich ludziach!

 4. Wiola napisał/a:

  będzie miły prezent dla znajomego :)

 5. Dominik napisał/a:

  mam nadzieje że bedzie sie ładnie prezentował w zbiorach mojego chrześnika :):)

 6. Łukasz napisał/a:

  super :) wzbogacę swoją nieco przykurzoną kolekcję znaczków :) pozdrawiam

 7. Mariusz napisał/a:

  Chyba postaram się o kilka takich znaczków ;)

 8. cube1 napisał/a:

  ja tez poproszę

 9. Porzeczek napisał/a:

  o, to ja też chętnie rozszerzę moja kolekcję :)

 10. Bartosz napisał/a:

  Miałem przyjemność widzieć ten znaczek – jest super. No i piękne wydarzenie zasługuje na takie uhonorowanie. Pozdrawiam Blogera.

 11. KamilaRudnik napisał/a:

  Mamy już 10 osób :) Czekajcie w poniedziałek na maile od nas :)

 12. Robert napisał/a:

  Witam.
  No niestety spóźniłem się :)
  W sumie fajna inicjatywa – będzie trzeba śledzić blog regularnie – może to nie ostatnia taka promocja ?
  A tak na marginesie – dobrze, że wydano taki znaczek – choć w przeciwieństwie do wielu osób nie podchodzę do tego z takim entuzjazmem.
  Ja akurat pamiętam trochę ten dzień sprzed 20 lat – byłem wtedy nastolatkiem. Był to okres wielkiej nadziei, optymizmu – że będzie lepiej, że wyjdziemy z tego „zaścianka”, że my sami Polacy będziemy decydować o sobie.
  I cóż – minęło 20 lat – bardzo różnych lat – owszem wiele się zmieniło na lepsze … ale też sporo na gorsze – lub też pisząc inaczej – wiele nadziei jakie wówczas były się nie spełniło …
  Czy to wina ówczesnego rządu i b.premiera – nie wiem – w jakimś stopniu może i tak – choć trzeba uwzględnić, że wówczas startowali z naprawdę trudnej sytuacji – jednakże wiele spraw można było i wówczas pokierować inaczej – choć wpływ na to co dziś mamy miały niestety też kolejne rządy …
  To był przełom, to były radosne wówczas chwile – i mimo tego jak teraz jest to ja nie patrzę na premiera Mazowieckiego z żalem – cóż każdy może się mylić, nie każdemu wszystko się uda.
  Takie wydawnictwo to też dobra lekcja historii dla młodych ludzi – choć ilu z nich zobaczy ten znaczek ?

 13. KamilaRudnik napisał/a:

  Robercie, to początki naszego bloga. Takie konkursy będą się na nim z całą pewnością pojawiać co jakiś czas, tym bardziej że Poczta Polska wydaje naprawdę ciekawe znaczki, a foldery filatelistyczne mogą być gratką nie tylko dla zapalonych zbieraczy. Zapraszam do śledzenia wpisów za pośrednictwem rss-a – wtedy niczego nie przegapisz :)

 14. szyl napisał/a:

  Wygląda, że załapali się na prezenty znajomi…;) I akurat tylko tyle osób zdązyło się wpisać?;o Robert liczył, że jak doda coś więcej to może też się załapie;) ale pudło;( Aż takiego gestu Poczta nie ma:( to może choć informacja Rzecznika gdzie można nabyć oferowaną tu wersję prezentu? Mam też nadzieję, że podanego maila Poczta nie bęzie bombardować spamem lub udostępniać innym? Popieram inicjatywę, czekam na kolejne i bardziej szczodre ilościowo propozycje:) i serdecznie pozdrawiam!

 15. szyl napisał/a:

  Ooo ho ho, to nie tak łatwo sie tu wpisać!:o Okazuje się, że trzeba czekać na Moderatora:o Ciekawe ile… i czy wpuścicie?!!!

 16. thermacuts com napisał/a:

  Co to za template ktory uzyles na swoim blogu ? Mozesz pdac nazwe ?

 17. thermacuts pl napisał/a:

  Znakomity post, bede tu zagladal czesciej