A wszystko przez sąsiada!

Był to początek lat 60-tych. Pan Marian z Włodawy miał 17 lat.

Sąsiad – pocztowiec opowiedział mu o poczcie. Za jego namową trafił do firmy i został na… kolejnych 47 wiosenek :) Przez ten czas był listonoszem we Włodawie i okolicznych miejscowościach i – jak mi powiedział – nie zamieniłby tej roboty na żadną inną.

Niedawno przeszedł na emeryturę, ale do dziś pojawia się w swojej placówce i uczy młodzież fachu. On wie najlepiej, że – wbrew pozorom – to nie jest taka łatwa praca.

Pan Marian mówi, że Poczta jest dziś zupełnie inna niż na początku jego pracy.  Podkreśla przede wszystkim że wtedy było znacznie mniej usług niż teraz. Ale mówi też, że najważniejsza dla niego była możliwość codziennego kontaktu z ludźmi. I chyba o to chodzi, prawda? :)

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: , . Link bezpośredni.

4 odpowiedzi na „A wszystko przez sąsiada!

 1. mario napisał/a:

  Witam, chciałem uprzejmie się zapytać czy może Pan wie czy istnieje możliwość zapytania/zaproponowania treści znaczka pocztowego, do kogo w tej kwestii ew. się zwrócić i czy jest szansa odpowiedzi? Pozdrawiam.

 2. ZbigniewBaranowski napisał/a:

  Mario: Oczywiście, że wiem :) i już odpowiadam. Otóż: zarówno osoby fizyczne, jak i prawne mogą zgłaszać tematy do planu emisji znaczków pocztowych. Swoje propozycje trzeba przesyłać do 30 czerwca każdego roku z dwuletnim wyprzedzeniem. Poczta Polska rozpatruje zgłaszane tematy pod kątem historycznym, społecznym, itp.. Komisja, dokonująca wyboru bierze również pod uwagę aspekt ekonomiczny, tj. czy propozycja ma szansę na zainteresowanie, czy była już wcześniej eksploatowana itd. oraz możliwości techniczne realizacji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku propozycja zostaje przekazana ministrowi infrastruktury, który ostatecznie zatwierdza plan emisji znaczków.
  O wynikach wnioskodawca jest informowany w formie pisemnej. Istnieje ewentualność, że Poczta zaproponuje realizację Twojego pomysłu w formie innego waloru niż znaczek np. jako kartki pocztowej. Z praktyki wiemy, że wnioskodawcy są zadowoleni z takich rozwiązań.

  Osoby zainteresowane przesłaniem swoich propozycji powinny skontaktować się z Biurem Poczty. Poniżej podaję dokładny adres:
  Biuro Poczty, Centrala Poczty Polskiej S.A.
  ul. Rakowiecka 26,
  00-940 Warszawa,
  tel.: (+48 22) 656-50-00,
  fax: (+48 22) 656-57-07

  Mam nadzieję, że moja odpowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości. Jeśli tak, zapraszam do przesyłania swoich pomysłów i życzę powodzenia :)

 3. mario napisał/a:

  dziękuję bardzo, serdecznie pozdrawiam.

 4. Samuel napisał/a:

  Bedzie wzopwadrony znaczek o tematyce wielkanocnej. Zastanawiam sie tylko dlaczego wybrano takie nominaly 1.55 lub 2.40. Chyba, ze to beda typowo kolekcjonerskie znaczki, bo na list trzeba bedzie do nich doklejac inne znaczki.