XXI wiek, a w Ameryce poczty ciągle chcą…

… i to klienci!

Mówi się czasem (niesłusznie oczywiście!), że poczta to nawet nie firma, ale idea archaiczna… że w dobie maili i SMS-ów… że nie potrzebujemy…

Owóż – wcale nie. Potrzebujemy i chcemy poczty. Wszyscy, nie tylko my – w Polsce. Ale i Ameryka – symbol rozwoju, hi-tech i nowoczesnych technologii.

W miejscowości Lantana na Florydzie mieszkańcy zostali poinformowani, że ich poczta ma zostać zamknięta. Nie spodobało im się to, oj nie… Uznali, że tylko osoba będąca niespełna rozumu może kazać zamknąć ich pocztę. W języku lengłidż być szalonym/robić coś głupiego określane jest kolokwialnym wyrażeniem „to be nuts” (nut czyli orzech). W związku z tym mieszkańcy Lantana użyli… orzechów kokosowych! Kreatywni Amerykanie zaczęli – pocztą, a jakże!! – wysyłać kokosy adresowane do kierownictwa USPS, razem z prośbą żądaniem oszczędzenia poczty w Lantanie.
Wysłanie pocztą kokosa kosztuje około czterech dolarów. Naczelnik poczty USA John Potter (tak, szef USPS ma tytuł naczelnika poczty!) dostał już kilkaset orzechów. Czy ugnie się pod tą kokosową presją?

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: . Link bezpośredni.

4 odpowiedzi na „XXI wiek, a w Ameryce poczty ciągle chcą…

 1. Mariusz napisał/a:

  Jak dla mnie poczta jaka była kiedyś czyli głównie przesyłanie listów traci mocno na swojej wartości, ja bym wolał dostawać faktury i rachunki pocztą elektroniczną. Po pierwsze infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce mamy bardzo dobrą więc emaile są praktycznie natychmiast po wysłaniu. A po drugie zdecydowanie lepsze dla środowiska.

  Tak więc dla mnie poczta ma za zadanie przesyłać przesyłki, a na tym polu musi walczyć z kurierami (dodam że w mojej małej miejscowości pod lublinem poczta pracuje super i nienawidzę kupować przez internet tam gdzie jest wyłącznie wysyłka kurierska).

  Więc może poczta nie tyle jest niepotrzebna co musi zmieniać swoją formę.

 2. klich napisał/a:

  Ciekawe co naszemu Zarządowi PP S.A. niedługo zaczną wysyłać klienci? Pokrzywy?

 3. Agnieszka napisał/a:

  no… pomysł fajny z tymi kokosami. biedni doręczyciele się … ‚nadźwigali’ ;-))

 4. janek napisał/a:

  Mariusz „”Jak dla mnie poczta jaka była kiedyś czyli głównie przesyłanie listów traci mocno na swojej wartości, ja bym wolał dostawać faktury i rachunki pocztą elektroniczną.”” a ja dopisze do tego i zeby na tych fakturach byl VAT 22%