Konkurenci na straży prawa

Zabolało? Chyba bardzo :-) Bo jak inaczej nazwać wczorajszą wypowiedź dla Rzeczpospolitej szefa jednej z firm konkurencyjnych – nie wymienię nazwy, by nie być posądzonym o kryptoreklamę :-)

Panu Rafałowi nie spodobała się nowa oferta Poczty. – To niezgodne z prawem – grzmi na łamach. No cóż – gdyby Poczta nie robiła nic – byłaby „w prawie”, ale gdy udoskonala ofertę – prawo łamie.

Uff, całe szczęście, że jest w tym kraju jeszcze ktoś, kto broni przepisów i nie mija się z nimi przesyłając dociążone koperty. Kiedyś na podobne postępowanie ukuto nazwę – „falandyzacja prawa”. Sytuacja podobna, choć w wyrażeniu „falandyzacja” powinniśmy zdaje się nazwisko podmienić.

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: . Link bezpośredni.

9 odpowiedzi na „Konkurenci na straży prawa

 1. Tola napisał/a:

  hahaha artykuł przeczytałam i ogarnął mnie śmiech :D
  hipokryzja właściciela firmy [….]. jest rozbrajająca :P
  strach go obleciał?

 2. twareczka napisał/a:

  Pan Rafał- prezes poczty blaszanej- jawi mi się jako Kali.
  Jak Kali robi komuś be, to dobrze. Jak Kalemu robią be, oj to niedobrze.
  Nic dodać, nic ująć. Żenada!

 3. tomaszek napisał/a:

  „Najwięksi przyjaciele Poczty Polskiej” martwią się, że Poczta przy takich opustach będzie dokonywała usług poniżej kosztów opłacalności. Ale chyba zapomnieli , że jeśli to wypali to zwiększony obrót będzie miał wpływ na koszt usługi i jej opłacalność.

 4. portal motoryzacyjny napisał/a:

  Haha nic dodać nic ująć

 5. radek napisał/a:

  a ja mysle ze patrzac na to jak royal mail (cos jak poczt apolska w wielkiej brytanii)przegral podobna sprawe z tnt post(prywatna konkurencja z holandii) to pewnosc siebie szefa inpostu jest uzasadniona..nie uderzalbym w ton hipokryzji ale w pewnosc swego

 6. Jacek napisał/a:

  Witam,
  Przesyłamy około 80 tys. przesyłek listowych rocznie. Jesteśmy traktowani gorzej niż zwykli Klienci, bo ceny płacimy takie same, a dodatkowo musimy jeszcze sortować przesyłki. Dlatego śmiać mi się chce, gdy słyszę, że Poczta Polska wchodzi w e-biznes. Wydaje mi się, że nie zawojuje internetu z kartką, ołówkiem, kontem na facebooku (dostępnym pewnie z domowej neostrady) oraz jednym blogerem. To moje zdanie. A poza tym z własnej kieszeni pokrywamy straty Klientów, którzy korzystają z usług Poczty Polskiej i która notorycznie gubi przesyłki. To tyle w temacie rabatów dla dużych firm.

 7. Wernyhora napisał/a:

  Ale Poczta NIC przecież nie robi ;/ tylko obiecuje…

 8. KamilaRudnik napisał/a:

  Wernyhora? czy wdrożenie E-PRZESYŁKI to obietnica, czy realna usługa? czy korzystne oferty dla klientów biznesowych to obietnica, czy fakt? czy sklep internetowy to obietnica, czy coś namacalnego?

 9. Sookie napisał/a:

  Obniżą ceny, to wzrośnie kradzież paczek- jakoś w końcu muszą wyjść na swoje. Dobrze, że są prywatne firmy i człowiek nie jest już uwiązany.