Uwaga na palce! ;-)

Cudze chwalicie swego nie znacie. Kiedyś znaleźliśmy w sieci bardzo zabawny filmik:

Ale tak naprawdę jakbyśmy się postarali to sami moglibyśmy podobny nakręcić. oczywiście z Panią Ewą ze Świdnika w roli głównej.  Ona też stempluje na czas! :-)

2010_06_3

Pani Ewa to świdniczanka z urodzenia i z wyboru, pocztówka z wykształcenia i zamiłowania. Wszystko robi szybko, nie lubi niczego odkładać na później:
– Nie biegam po urzędzie, gdy pilne sprawy nie są jeszcze zrobione. Nie potrafię inaczej. […] Niektórzy mówią na mnie: błyskawica. Taka jestem w pracy i w domu. Gdy widzę, że mój mąż odkurza za wolno, to – oczywiście nic mu nie ujmując – mówię: „Słuchaj, daj mi ten odkurzacz”.

Dążenie do perfekcji – w czymkolwiek by się ona nie przejawiała – zwykle jest zaraźliwe. Dlatego koleżanka Pani Ewy zaczęła robić to, co ona – teraz już dwie panie w świdnickim urzędzie mierzą czas przyjmowania przesyłek, i starają się robić to jak najszybciej :-)
I chociaż wpadki wypadki się zdarzają:
– Kiedyś uderzyłam się datownikiem w palec. Dostałam kilka dni zwolnienia, ale i tak przyszłam do pracy.
… ale Pani Ewa wciąż trenuje. A zatem – powodzenia ;-)

2010_06_3_stemplowanienaczas

Cały artykuł można przeczytać tu.

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: . Link bezpośredni.

6 odpowiedzi na „Uwaga na palce! ;-)

 1. Pielgrzym napisał/a:

  Omyłkowo – chyba, wpisałem się „niżej”, a powinienem „wyżej”. Przez szacunek dla Poczty Polskiej – powtarzam więc mój wpis także tutaj: „Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Poczta Polska, jako instytucja Narodowa (nie ma przecież innej Poczty Polskiej w Polsce – bo „blaszki”, to prywatne biznesy!), nie organizuje ruchu wsparcia PP, w postaci np. Klubów Poczty Polskiej? Jestem przekonany, że poważna grupa obywateli chciałaby aby istniała Poczta Polska – jako instytucja narodowa, jedyna i niepowtarzalna. Czy nie można aby stworzyć takich Klubów w oparciu o np. filatelistów, czy harcerzy? (była przecież Poczta Powstańcza np. w Powstaniu Warszawskim). Więcej odwagi w ratowaniu Instytucji Narodowych. Na pewno znajdzie się rozumna, ale bardzo aktywna mniejszość, która zechce aby w Polsce Instytucje Narodowe, takie jak Poczta Polska działały na poziomie! „Blaszki” nie dostarczą nam listów na Mazurach, w Bieszczadach, czy w ogóle w Polsce „B”, bo im się to „nie opłaca”. Mobilizujmy się w obronie Poczty Polskiej. [Poczta Polska] Jest ciągle jeszcze naszym skarbem, który możemy stracić. TEN APEL PODAJ DALEJ! A najbardziej do młodych, bo w nich nadzieja…”

 2. Tola napisał/a:

  proponuję zorganizować wyścigi w wpisywaniu listów poleconych i paczek – jestem w pierwsza w kolejce do turnieju z panią Ewą ;>

 3. Agnieszka napisał/a:

  no wreszcie mogę wejść na bloga. :-)
  pozdrowienia dla Pani Pocztówki ;-)
  każdy ma jakieś nałogi ;p

 4. lumpi napisał/a:

  Bardzo dobry filmik :)

 5. Przemysław napisał/a:

  Różnica między filmikiem a naszą rzeczywistością jest taka, że tam jest stempelek kauczukowy a u nas metalowy – z osiągnięciem takiej prędkości byłby problem :)

 6. Mariusz napisał/a:

  A ten filmik nie jest puszczony w szybszym tempie? Troszkę podejrzanie wygląda jak dla mnie :)