W maju listy dostarczy… Kuna? :)

Jak być może wiecie – oprócz tego, że przesyłamy i dostarczamy Wasze listy i paczki w sposób tradycyjny – co jakiś czas, by uhonorować jakieś wydarzenie/rocznicę/osobę – organizujemy tzw. poczty specjalne. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Poczcie Pieszej Nordic Walking i Poczcie Motocyklowej.

W maju będzie działała następna taka poczta specjalna – dla odmiany – Poczta Wodna.

Listy i kartki pocztowe zostaną przepłynięte przewiezione – uwaga! – lodołamaczem M/V KUNA (to najstarsza taka jednostka na świecie!) między Santokiem a Gorzowem Wielkopolskim. KUNA pływa obecnie jako statek muzealno – szkoleniowy, przeznaczony do edukacji historyczno – kulturalnej.

fot. Robert Kulik (Poczta Polska)

fot. Robert Kulik (Poczta Polska)

A jeśli chcesz, żeby Twój list został ostemplowany tym datownikiem:

datownik_poczta_wodna1
… wcale nie musisz 17 maja jechać do tego – skądinąd pięknego – miasta. Wystarczy, że przed 13 maja 2010 r. wyślesz swoją przesyłkę na adres:

Urząd Pocztowy Santok
ul. Gorzowska 30
66-431 Santok.

Przesyłka, którą ma być przewieziona lodołamaczem, musi być przesłana na powyższy adres w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Poczta Wodna”.
Po przewiezieniu Pocztą Wodną Twoja przesyłka trafi do UP Gorzów Wielkopolski 1. Tam ostemplujemy ją datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem z hasłem „Przewieziono Pocztą Wodną rzeką Wartą na trasie Santok-Gorzów Wielkopolski”. A potem przekażemy dalej w Polskę, żeby w efekcie trafiła do adresata :)

Na pozór skomplikowane, ale… to jedyna okazja, żeby zdobyć ten datownik ;)

dodaj komentarz
Wpisane w Filatelistyka | Tagi: . Link bezpośredni.

5 odpowiedzi na „W maju listy dostarczy… Kuna? :)

 1. Arkadiusz Sikorski napisał/a:

  Już z niecierpliwością czekamy ;-)

 2. Agnieszka napisał/a:

  wyślę. :)
  śliczny datownik.
  : )

 3. ADAMO napisał/a:

  Nie do końca się to zgadza z tym zdobyciem datownika i jedyną okazją bowiem każdy datownik okolicznościowy stosowany przez PP jest dostępny przez 28 dni od daty jego pierwszedo dnia używania. Czyli ten będzie dostępny w UP Santok do 14 czerwca. Ci zaś którzy nie zdążą nawet wtedy to moga napisać po niego do Bydgoszczy do „centrum filatelistyki PP”. Z tym że oczywiście w sposób grzecznościowy :-)

 4. Dominik napisał/a:

  Pomysł świetny, datownik bardzo ładny.
  Z drugiej strony skoro list ekonomiczny doręcza się w niektórych miejscach (nawet rachunki) do 10 dni (D+8), więc taki ważne by nie był pilny czy też oczekiwany przez adresata ;)

  Ponadto finanse takiej operacji uzyskane zostały ze zwolnień grupowych pracowników czy też z pozbawionej premii? :)
  Troszkę sarkastyczne…

 5. ADAMO napisał/a:

  No i Kuna dostarczyła przesyłki z rozmazanym datownikiem na beznominałówkach (tradycyjnie użyto tandetnego tuszu) i dodatkowo na wszystkich moich 9 przesyłkach bez datownika odbiorczego z UP Gorzów Wlkp. 1 (być może wogóle do Gorzowa nie dopłyneły ;) )
  To nie pierwsza ( i zapewnie nie ostatnia) „lipa” przy okazji poczty specjalnej w mojej karierze filatelisty.