Co łączy listonosza ze strażakiem?

… oprócz tego, że obaj noszą mundury? :-)

Ano to, że 8 maja – tuż po obchodach Dnia Strażaka – uruchamiamy kolejną już pocztę specjalną. Aby uhonorować przedstawicieli tego zawodu – w Kielcach 8 maja br. działać będzie Poczta Strażacka.
Wasze przesyłki zostaną przewiezione wozem strażackim między Urzędem Pocztowym Kielce 12 a Urzędem Pocztowym Kielce 1.

dzien_strazaka_kielce

Zatem… jeśli chcesz, żeby Twój list został ostemplowany powyższym datownikiem – zaadresowaną przesyłkę z naklejonymi znaczkami włóż do koperty, i prześlij ją przed 5 maja br. na adres:

Urząd Pocztowy Kielce 12
ul. Sienkiewicza 7
25-351 Kielce

Poczta Strażacka to kolejna poczta specjalna po Poczcie Pieszej Nordic Walking i Poczcie Motocyklowej oraz po Poczcie Wodnej, o której piszemy.

dodaj komentarz
Wpisane w Filatelistyka | Tagi: , . Link bezpośredni.

4 odpowiedzi na „Co łączy listonosza ze strażakiem?

 1. Agnieszka napisał/a:

  super te poczty. :-)
  po weekendzie wyślę swoje pocztówki. :) i „do poczty wodnej” i „do poczty strażackiej” :P

 2. Przemysław napisał/a:

  Dobry pomysł z Pocztami okolicznościowymi. Gratka dla kolekcjonerów pamiątek i filatelistów. Dodatkowo dobry sposób na zachętę dla młodego pokolenia na rozpoczęcie swojej przygody z filatelistyką . . . Nie tylko siecią i elektroniką człek żyć powinien.

 3. ADAMO napisał/a:

  Jeśli dostaną przesyłki z takiej poczty (szczególnie kartki beznominałowe bo koperty to inna sprawa bo to inny rodzaj papieru) z rozmazanymi datownikami to raczej się przekonają do filatelistyki.

 4. Luigi napisał/a:

  Rzeczywiście do maja br. było to jedno z najatrakcyjniejszych ofert baconwykh. Niestety, nie wiem dlaczego, ograniczono dokonywanie wypłat gotf3wkowych przy użyciu karty płatniczej do dwf3ch miesięcznie????????Ja posiadam konto od roku 1999.Dysponowanie kwotą na koncie powinno należeć do klienta, a nie do BP.Ustalenia BP są beznadziejne i niestety jestem zmuszona (przez BP) do zmiany na korzystniejsze konto osobiste. Oprocentowanie na tym koncie wynosi 0%, więc nie mam nic do stracenia.