Jak napisać list do samego siebie?:)

W jednym z ostatnich numerów naszego Magazynu Kasia Robaczewska rozmawiała z wybitnym polskim aktorem – Janem Nowickim.

Pan Jan z pocztą do czynienia miewał i ma. Jako postać znana i lubiana – dostaje całą masę listów. Ale poza tym pisywał też listy sam do siebie :-)

[…]
I jestem pełen podziwu, że potrafią tak ciekawie napisać. Wiem, jakie to trudne, bo pisałem sam do siebie.
[…]
Pisałem felietony do „Zwierciadła”. Przez ponad dwa lata. I polegały one na tym, że odpowiadałem na list od czytelnika. Ale wcześniej sam ten list pisałem.

Jan Nowicki opowiada też o tym, jak ważną rolę listonosz i poczta jako instytucja pełnili w życiu małych społeczności kilkadziesiąt lat temu – kiedy pojawienie się listonosza było ważnym wydarzeniem:

[…]
To Pan jest prawie jak pocztowiec…

– Poczta bierze udział w pewnej pięknej sferze naszego życia. Jak tu jej nie lubić? Myślę sobie o zawodzie listonosza, o tych chłopakach, którzy codziennie przemierzają kilometry z wielką torbą. Na piechotę, rowerem, z czasem dorabiają się motocykli. A to wszystko jest takie dla ludzi.Taka służba. Ja zawsze dobrze z listonoszami żyłem…
Dlaczego?
– Bo szanuję ich pracę.

Przekonująco Pan Jan wyjaśnia również, czemu tak strasznie nie lubimy płacić rachunków (na poczcie):

[…]
Ludzie są wściekli, bo płacą za coś, czego nie ma. Za gaz, który już zużyli, za światło, które już się wypaliło, za rozmowy telefoniczne, które już odbyli. Jak idą do warzywniaka po jabłka, to płacą za nie i wychodzą z siatką owoców. Jak idą na pocztę, to płacą rachunek i wychodzą z niczym.

No a poza tym…

Ale kocham małe poczty… […] Bo tam wszyscy mają czas, wszyscy są mili, znają się, więc nie narzekają. A poza tym w takich urzędach zawsze panie mnie poznają, że jestem aktorem i robi się bardzo miła atmosfera.

Panie Janie, zapraszamy! Z prawie 8,5 tysiąca naszych urzędów na pewno wybierze Pan wiele małych poczt do odwiedzenia ;-)

A Was zapraszamy do przeczytania całego wywiadu z Janem Nowickim z nr 13 (754) magazynu „Poczta Polska”.

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: , . Link bezpośredni.

Jedna odpowiedź na „Jak napisać list do samego siebie?:)

  1. Agnieszka napisał/a:

    pana Jana Nowickiego bardzo lubię za role filmowe i doskonałego aktora z charakterem.

    ciekawy wywiad „pocztowy” :-)