Kędy, panie, na Grunwald?

No dobrze zmieniamy temat, żeby nie było, że myślimy tylko o jednym :-D To może by tak np. zagaić o… Bitwie pod Grunwaldem? :-)

W tym roku przypada 600-lecie tego wydarzenia. Wprawdzie Poczty Polskiej jeszcze wtedy na świecie nie było, ale i ona postanowiła włączyć się w obchody.
Już 1 lipca zostanie wprowadzona do obiegu specjalna kartka pocztowa. Ale to nie wszystko. Dla filatelistów oraz kolekcjonerów okolicznościowych datowników i stempli szykuje się jednak wyjątkowa atrakcja – „Poczta Rycerska Konna”.

Ciekawy jestem tego wydarzenia bo trudno mi sobie wyobrazić faceta w zbroi krzyżackiej wręczającego list polecony :-) no ale kto wie.

W każdym razie „Poczta Rycerska Konna” zostanie zorganizowana 25 lipca z okazji 600 lecia Oblężenia Malborka i Roku Grunwaldzkiego na Zamku w Malborku. Przesyłki będą transportowane na trasie Urząd Pocztowy Malbork 1 – Stoisko Pocztowe przy Muzeum Zamkowym w Malborku – Urząd Pocztowy Malbork 1.

Każdy, kto chce wysłać bądź otrzymać list lub kartkę, na którą potomni będą spoglądali z wielką zazdrością (ostemplowaną okolicznościowym datownikiem, transportowaną przez prawdziwych rycerzy), może do 19.07 złożyć swoją przesyłkę w UP nr 1 w Malborku.

Ci uzależnieni od adrenaliny, co to lubią wszystko robić w ostatniej chwili, będą mogli nadać swój list również na stoisku pocztowym. Warto tam być. Następna okrągła rocznica za 100 lat.

dodaj komentarz
Wpisane w Filatelistyka | Tagi: . Link bezpośredni.

3 odpowiedzi na „Kędy, panie, na Grunwald?

 1. Jurek napisał/a:

  To Super ;) Niezłe jaja ;)

 2. Grażyna napisał/a:

  Też jestem bardzo ciekawa jak to będzie w praktyce z tym doręczaniem listu ;)przez rycerza?
  Więc – serdecznie zapraszam!

 3. ADAMO napisał/a:

  Mam nadzieję że tym razem będzie wszystko tak jak powinno być. Bo ostatnio było cieniutko z tymi pocztami specjalnymi i tym co pisało w regulaminie.Jak nie brakowało stempla (przeważnie dziennego potwiedzajacego przewiezienie przesyłek do danego miejsca)to robili takie coś takiego (proszę zobaczyć) http://zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?t=2672
  Ponawiam apel o zapewnienie odpowiednich tuszów do stemplowania :)