Piątek – ostatni dzień głosowania poprzez Pocztę

Dziś do końca dnia nasi listonosze mają odebrać ostatnie koperty z głosami, które w najbliższą niedzielę trafią do urn wyborczych. Tym samym kończy się pierwsze w naszym kraju głosowanie korespondencyjne.

Wprawdzie zainteresowanie tą formą elekcji nie było w tegorocznej kampanii wyborczej jeszcze imponujące (ponad 800 osób), ale chyba trzeba to potraktować bardziej jako pewien test i próbę generalną przed niewątpliwym, mam nadzieję, zaistnieniem w przyszłości tej akcji w skali masowej. W tym roku z głosowania korespondencyjnego mogły skorzystać osoby niepełnosprawne.

Serdecznie dziękuję wszystkim Klientom, którzy w tegorocznych wyborach skorzystali z pomocy Poczty Polskiej. Dziękuję również wszystkim Pocztowcom zaangażowanym w ten projekt.

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności. Link bezpośredni.

10 odpowiedzi na „Piątek – ostatni dzień głosowania poprzez Pocztę

 1. Maximus napisał/a:

  witam
  mam takie pytanko z innej beczki, czy na poczcie w normalnym okienku opłacając rachunki można płacić kartą? jeżeli nie dlaczego? swoje rachunki (i część moich znajomych) prawie zawsze płace w taki sposób i na mojej poczcie nie mogę tego zrobić co komplikuje troszkę sprawę bo musze biegać do bankomatu, a płacenie rachunków to czysty zysk z prowizji dla firmy
  serdecznie pozdrawiam

 2. Przemysław napisał/a:

  Jak sobie to wyobrażasz? Płatność kartą/wypłata z karty jest obarczona prowizją naliczana przez bank i instytucje rozliczającą transkację. Czy Poczta ma wobec tego dołozyć do Twojej wpłaty?
  Z tego co wiem, można na wielu pocztach wypłacać pieniądze z karty, ale traktowane jest to jak opłata z obcego bankomatu – czyli prowizja.
  Mam wiele zastrzeżeń do PP, ale w tym wypadku jakoś nie widzę innego rozwiązania.

 3. Maximus napisał/a:

  Przemysławie NORMALNIE to sobie wyobrażam! płacąc w zwykłym osiedlowym sklepie za zakupy za 10 zł MOGĘ zapłacić kartą, w zakichanym kiosku MOGĘ zapłacić kartą (powyżej 20 zł)! skoro TAKIM podmiotom to się opłaca to dlaczego PP S.A ma się to nie opłacać?? tym bardziej że jak ktoś płaci jak ja to nie jeden ale kilka (czynsz, internet, prąd itp.) i od każdego PP oddzielnie pobiera prowizje za przelew na ICH konto, wiec przemyśl to dobrze co się OPŁACA

 4. Maximus napisał/a:

  sam pomysł że PP ma do czegoś dopłacać jest zabawny :) to sieć marketów xxx też mi dopłaca do prowizji pobranej przez ,,bank i instytucje rozliczającą transkację” :D ?

 5. Krzysio napisał/a:

  Chodzi o to, że Poczta pośredniczy w zapłacie za rachunki. Jak idziesz do jakiegoś sklepu, kiosku to kupujesz produkty i płacisz tej „osobie” za „jej produkty”.

 6. Maxiums napisał/a:

  Krzysiu…czy produktem sklepu grosi..k czy jakiegoś kiosku jest pasta do zębów lub chleb (przecież to nie piekarnia). Płacisz kartą za USŁUGĘ sprzedaży jakiegoś produktu, oni nie są przecież producentem tego produktu! Tak jak poczta PP ma marżę w postaci dopłaty(za obsługę) za przelew na konto np. firmy telekomunikacyjnej, tak inne podmioty gospodarcze mają marże za sprzedaż i USŁUGĘ sprzedaży produktu…i u NICH mogę zapłacić kartą.

 7. Maximus napisał/a:

  i jeszcze jedno pytanie…tak po prostu czy poczcie to się by nie opłacało…? WY musicie zarabiać…

 8. Maximus napisał/a:

  czy Pan rzecznik lub ktoś inny (najlepiej z PP SA)potrafi w końcu odpowiedzieć na zadane przeze mnie na początku pytanie….?

 9. Maximus napisał/a:

  czy może ktoś na ten przykład Pan Rzecznik odpowiedzieć na moje pytanie?

 10. katarina napisał/a:

  Cześć. Mam pytanie odnośnie przekazu pocztowego, czy ktoś może mi pomóc?