Poczta Polska: 453 lata minęło…

Czy wiecie, że za oficjalną datę narodzin poczty w Polsce uważa się 18. października 1558 roku? Wtedy król Zygmunt August ustanowił stałe połączenie między Krakowem a Wenecją za pomocą poczty, czyli koni rozstawnych. Powołana poczta miała służyć przede wszystkim utrzymaniu stałych kontaktów dyplomatycznych i gospodarczych z innymi krajami europejskimi.

Więcej o historii Poczty Polskiej można przeczytać na naszej stronie internetowej

Z okazji naszego święta ogłaszamy szybki konkurs dla internautów. Dla trzech pierwszych osób do wygrania piękne znaczki pocztowe upamiętniające 450-lecie Poczty Polskiej, wydrukowane na prawdziwym jedwabiu.

Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie:

– Od kiedy Poczta Polska funkcjonuje jako spółka akcyjna?

dodaj komentarz
Wpisane w Historia. Link bezpośredni.

17 odpowiedzi na „Poczta Polska: 453 lata minęło…

 1. magda napisał/a:

  poczta polska jest spółką akcyjną od 2009r

 2. Jacek napisał/a:

  Od 01/09/2009

 3. Sławek napisał/a:

  1 września 2009 r

 4. magda napisał/a:

  poczta polska jest spółką akcyjną od 2009 r

 5. Anna napisał/a:

  od 1 września 2009 roku

 6. Michał napisał/a:

  od 5 września, 2008 r.

 7. ZbigniewBaranowski napisał/a:

  magda, Jacek i Sławek byli najszybsi :) Prawidłowa odpowiedź znajduje się tutaj: http://www.poczta-polska.pl/aktualnosci/poczta_polska_spolka_akcyjna_14060.html.
  Gratuluję:)

 8. GAYA napisał/a:

  Od września 2009

 9. Artur Kurpiewski napisał/a:

  453 lata MINĘŁY, a pracownicy Poczty Polskiej nadal nie opanowali podstaw języka polskiego – wstyd!

 10. Artur Kurpiewski napisał/a:

  Mój poprzedni komentarz nie został „zweryfikowany”, a w tytule nadal błąd gramatyczny – „453 lata minęło…”. I nadal wstyd…

 11. ZbigniewBaranowski napisał/a:

  @Artur Kurpiewski: Ten błąd to pewien ukłon do do filmu czterdziestolatek ale jeżeli strasznie to razi – podmienię.

 12. Gosia napisał/a:

  Jak to jest że poczta poczcie nierówna. W moim mieście jest jedna główna oczta i kilka oddziałów. Z własnego doświadczenia wiem że oddział zajmujący się moim blokiem jest jednym słowem do kitu. Dlaczego? Dlatego że list wysłałam 10 a do 30 nie doszedł. Awiza nie są zostawiane. Czekałam na ważny list z sądu nawet nikt nie raczył awiza włozyć o liście dowiedziałam się w sądzie że był u mnie i został zwrócony. Żadne prośby, rozmowa z listonoszem nie pomaga. Sprawa dzieje się nie od dziś. Brak słów. Może doradzi mi Pan co mogę zrobić.

 13. ZbigniewBaranowski napisał/a:

  @Gosiu: opisz proszę sprawę na mailu ale z danymi, adresami i datami. Sprawdzimy ten sygnał (rzecznik[at]poczta-polska.pl)

 14. krzysztof napisał/a:

  Mam pytanie, czy można wysyłać e-kartki na stronie poczty polskiej?

 15. Maximus napisał/a:

  hmmm….a dlaczego Pan Rzecznik zajmuje się odpisywaniem tylko na skargi za niedostarczone listy i paczki, a nie chce podjąć poważniejszej dyskusji?? Mówię o postach dotyczących płatności kartą?

 16. Mariusz napisał/a:

  Czy ktoś może wie pod jakie ministerstwo podlega poczta po wyborach??? Czy pod Boniego? Czy pod Nowaka?

 17. sylwia napisał/a:

  Poczta istniała przez tyle lat, bo była pocztą i zajmowała się dostarczaniem listów, paczek itp. Teraz zajmuje się wszystkim i żeby kupić znaczek trzeba stać pół godziny w kolejce tych, którzy robią płatności, kupują mydło i powidło. Zastanówcie się czy chcecie być bankiem albo marketem czy pocztą. Tych pierwszych jest pełno i nie przetrwacie. A na tym drugim polu też polegniecie, bo zupełnie olewacie tych, którzy jeszcze od czasu do czasu wysyłają listy. Nikt nie będzie czekał pół godziny, żeby kupić znaczek, jeśli może wysłać maila za darmo i bez czekania.