Polskie znaczki w Helsinkach

Najpiękniejsze, najlepiej zaprojektowane, pachnące i świecące. 9 listopada w stolicy Finlandii odbył się wernisaż wystawy „Polish Stamp Design”, na której do końca miesiąca można podziwiać najciekawsze walory filatelistyczne emitowane przez Pocztę Polską.

Wystawa zorganizowana przy współpracy z Polską Ambasadą w Finlandii i Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej nawiązuje do projektu World Design Capital” (Światowa Stolica Designu). W tym roku tytuł stolicy designu został przyznany Helsinkom. Z tej okazji w stolicy Finlandii przez cały rok odbywają się wydarzenia, poświęcone designowi. W trakcie wystawy prezentowane są prace grafików zatrudnionych w Poczcie, jak i artystów współpracujących z naszą firmą.

Znaczek to nie tylko walor płatniczy. Organizatorzy ekspozycji ukazują znaczek, jako silne w swoim wyrazie dzieło sztuki, które na listach i paczkach dociera do najdalszych zakątków ziemi i jest nierozerwalnie połączony z kulturą i tradycjami państwa, z którego pochodzi.

Nasze walory filatelistyczne są doceniane przez znawców na całym świecie. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody zdobywane w międzynarodowych konkursach. Warto wymienić choćby nagrodę Grands Prix de l’Art. Philatélique za znaczek wydany z Pocztą Szwedzką z okazji przyznania Nobla dla Marii Skłodowskiej – Curie, czy nagrodę za najpiękniejszy znaczek na świecie 2011 dla znaczka pachnącego jałowcem z wizerunkiem żubra, przyznaną w Asiago i Godło Teraz Polska za album Poczty Polskiej „Różnorodność w Jedności”.

Dla wybierających się w listopadzie do Helsinek, na wolną chwilę – wystawa „Polish Stump Design” – polecam.

dodaj komentarz
Wpisane w Filatelistyka, Pasje. Link bezpośredni.

4 odpowiedzi na „Polskie znaczki w Helsinkach

 1. Zegarki napisał/a:

  Cieszę się, że Poczta Polska mimo podążania za licznymi zmianami i ulepszeniami dba ciągle jeszcze o filatelistykę szczególnie za granicą.

 2. Lucyna napisał/a:

  Sama bym chętnie zobaczyła taki znaczek w swojej kolekcji :)

 3. Martynka napisał/a:

  Brawo. Oby więcej takich inicjatyw :)

 4. Ilona napisał/a:

  polski akcent za granicami kraju – miło :)