Poczta bada gorączkę świąteczną

Rozpoczęliśmy dziś publikowanie Barometru Świątecznego Poczty Polskiej. Barometr pokazuje poziom gorączki przedświątecznej, poprzez badanie jak wzrasta liczba wysłanych paczek.

Nic tak dobrze nie obrazuje gorączki świątecznej jak liczba wysłanych przed świętami paczek. Bazując na tym założeniu, już kilka tygodni temu zaczęliśmy mierzyć i porównywać liczbę wysyłanych przez naszych klientów paczek. Za poziom referencyjny przyjęliśmy liczbę paczek wysłanych średnio tygodn

iowo od lutego  do końca października. Wyszło nam, że średnio tygodniowo wylaliśmy w tym okresie około 1 mln. paczek.

Dziś opublikowaliśmy pierwszy odczyt, dotyczący tygodnia od 18 do 24 listopada. Barometr przyjął wartość 121,47%, co oznacza, że w tym okresie wysłano o 21,47% więcej paczek niż średnio w całym roku. To sporo więcej, niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Od teraz każda wysłana Pocztą Polka paczka to nie tylko dostarczony do odbiorcy prezent, ale też szansa na podbicie wartości naszego barometru:)
Kolejne odczyty barometru opublikujemy 4, 11, 18 i 24 grudnia. Bieżący poziom barometru można zawsze sprawdzić na stronie www.barometrswiateczny.pl

Informacje o Agnieszka Kłoda-Dębska

Zastępca Dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki
dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Kurier Ekspres Paczka | Tagi: , , , . Link bezpośredni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.