Przesyłka z zadeklarowaną wartością – pewne zabezpieczenie zawartości

Co roku za pomocą Poczty Polskiej przesyłanych jest prawie 600 milionów przesyłek. Wiele z nich – szczególnie tych wysyłanych przed Świętami – zawiera rzeczy wartościowe. Czy wiesz, jak możesz zapewnić sobie spokój i pewność, że Twoja przesyłka dotrze do adresata? Możesz skorzystać z usługi przesyłki z zadeklarowaną wartością.

 Najprościej mówiąc, to zabezpieczenie zawartości listu przed ewentualnym zniszczeniem bądź kradzieżą. Maksymalna kwota, na jaką można ubezpieczyć przesyłkę to 70 tysięcy złotych – zarówno w przesyłce krajowej jak i zagranicznej. Co do samego nadania, to list możesz nadać w kopercie nieprzezroczystej lub jednej ze specjalnych, wzmocnionych „bezpiecznych kopert” przygotowanych przez Pocztę Polską. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej ochrony w trakcie przewozu przesyłki. Ważne, by na tego rodzaju listach nie stosować własnych nalepek.

Jeśli zaś chodzi o same zasady dostarczenia, to listy z zadeklarowaną wartością wyślesz  w dwóch formach – ekonomicznej oraz priorytetowej. Dla przesyłki ekonomicznej termin dostarczenia wynosi trzy dni od dnia nadania, natomiast priorytet może zostać doręczony już następnego dnia, w przypadku wysłania go do godziny 15.00.

Pamiętaj jednak o dwóch istotnych kwestiach. List nie może ważyć więcej niż 2 kilogramy, oraz przekraczać pewnych norm wielkości. Gabaryt A to przesyłka o wymiarach 2 cm wysokości, 32,5 cm długości oraz 23 cm szerokości. Strona nadawcza nie powinna być mniejsza niż 9 na 14 cm. Przy gabarycie B suma długości, szerokości oraz wysokości przesyłki nie może być większa niż 90 cm, z uwzględnieniem, że długość listu nie może przekroczyć 60 cm.

Dodatkowo przesyłkę możesz nadać w oparciu o dodatkowe świadczenia. Pierwszym z nich jest potwierdzenie odbioru nadanego listu o zadeklarowanej wartości. Drugim jest bezpłatna usługa poste restante, czyli dostarczenia przesyłki pod adres wskazanej placówki pocztowej, z której adresat będzie mógł odebrać list.

Skorzystaj z usługi i wyślij list z zadeklarowaną wartością – jest to najpewniejsza forma zabezpieczenia zawartości przesyłki.

Informacje o Kinga Dobrzyń

Dyrektor Biura Rozwoju Usług Listowych
dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Listy, Nasze usługi | Tagi: , , . Link bezpośredni.

Jedna odpowiedź na „Przesyłka z zadeklarowaną wartością – pewne zabezpieczenie zawartości

  1. polkrisss napisał/a:

    Przyznam, że nie wiedziałem o takiej możliwości, a czasami przesyłałem wartościowe przedmioty.