Poczta Polska na Europejskim Kongresie Finansowym

e-Commerce nigdy nie wyprze tradycyjnego biznesu, bo wkrótce to e-Commerce będzie tradycyjnym biznesem – powiedział Prezes Janusz Wojtas podczas debaty zorganizowanej przez Grupę Poczty Polskiej na Europejskim Kongresie Finansowym. Kongres który odbywa się w  dniach 23-25 czerwca w Sopocie jest ważnym spotkaniem biznesu, polityków oraz środowisk naukowych.

Na kongresie nie mogło zabraknąć Poczty Polskiej  i Banku Pocztowego – nasz wspólny panel dotyczący e-commerce spotkał się z dużym zainteresowaniem. W dyskusji pt. „Kiedy eCommerce wyprze tradycyjny biznes?” wzięli udział Wiceprezes Poczty Polskiej Janusz Wojtas , Wiceprezes Banku Pocztowego Szymon Midera oraz przedstawiciele  MasterCard,  Merlin.pl, Google i The Boston Consulting Group.

Uczestnicy dyskusji zgodzili się, że polski rynek to obecnie jeden z najbardziej dynamicznych rynków handlu elektronicznego na świecie, choć Polska znajduje się na początku drogi rozwoju, które kraje Europy Zachodniej maja już za sobą. Potwierdzili także świetne perspektywy rozwoju branży paczkowo-kurierskiej na naszym rynku.

Dyskusja pokazała, że nie ma jednej recepty na sukces w biznesie technologicznym, niektóre produkty lepiej sprzedają się przez internet, inne zaś wciąż w tradycyjnych sklepach. Cześć dyskusji poświecono także „nowemu klientowi” który przyzwyczajony do wykorzystania nowoczesnych technologii  wymaga nowego podejścia i elastyczności ze strony biznesu. Rozmawiano także o  płatnościach mobilnych, które są tylko środkiem do finalizacji zakupu. Płatność nie powinna być przeszkodą w zakupach i nie trwać dłużej niż sekundę.

Głównym tematem tegorocznej 4. edycji EKF jest bezpieczeństwo finansowe i energetyczne Europy. W kongresie bierze udział ponad 1000 gości, w tym wielu byłych i obecnych polityków europejskich, a także najważniejszych przedstawicieli  biznesu, zarówno z Polski, jak i Europy.  Efektem kongresu będą rekomendacje, które sa zbiorem praktycznych rozwiązań w obszarach kluczowych dla rozwoju gospodarki Polski i Unii Europejskiej.

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Nasze usługi | Tagi: . Link bezpośredni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.