Zobaczyć serce Poczty

poczta polska sortownia 2

Poczta Polska już po raz kolejny przed Gwiazdką otworzyła drzwi do warszawskiej sortowni, by pokazać, jak pełną parą pracuje jeden z największych węzłów ekspedycyjno-rozdzielczych w tej części Europy.

Praca w czasie piku
Puls i pracę serca Poczty Polskiej w czasie największego piku paczkowo-listowego 18 grudnia badało kilkudziesięciu przedstawicieli prasy, radia, telewizji i internetu. A potem opowiedzieli o tym Wam. Efekty możecie zobaczyć między innymi tu i tu oraz na załączonych zdjęciach.
To przez ten punkt o powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych przechodzi prawie jedna trzecia całego wolumenu przesyłek pocztowych opracowywanych przez Pocztę. W najgorętszym okresie opracowuje się nawet do 2,5 milionów przesyłek dziennie. Standardowo w ciągu roku obsługujemy tu około 1,6 mln listów dziennie do adresatów w kraju i 140 tys. listów za granicę. Tygodniowo z warszawskiej sortowni wyrusza około 3200 kursów wjazdowych i wyjazdowych. Przed Świętami jest ich o kilkadziesiąt więcej. W tym roku przed Wigilią w dużych miastach doręczaliśmy również przesyłki 7 dni w tygodniu. Ale stołeczny WER nie jest jedynym kraju. Przesyłki z całej Polski sortujemy w 14 centrach logistycznych w kraju, gdzie największy ruch jest w godzinach wieczornych i w nocy, kiedy wysłane przez klientów paczki i listy są przywożone do sortowania i rozesłania do adresatów.

Rekordowe święta
Już teraz wiemy, że tegoroczne święta były rekordowe. Jako jedyni w Polsce publikujemy Barometr Świąteczny, który procentowo pokazuje trendy w wysyłce przesyłek W ostatnim tygodniu przed Wigilią (15-21.12) wskaźnik barometru osiągnął poziom 190,86 proc. Oznacza to, że przez nasze sortownie przeszło w tym okresie prawie dwa razy więcej paczek niż zwykle. Jeszcze nigdy Polacy nie kupili tyle w sklepach internetowych!

Korzystając z okazji i tradycji oczywiście :), chciałbym złożyć najlepsze życzenia noworoczne spełnienia marzeń i realizacji planów wszystkim naszym Klientom, czytelnikom bloga i użytkownikom mediów społecznościowych.

poczta polska sortownia 7 poczta polska sortownia 8 poczta polska sortownia 9 poczta polska sortownia 10 poczta polska sortownia 11 poczta polska sortownia 12 poczta polska sortownia 13 poczta polska sortownia 14 poczta polska sortownia 1  poczta polska sortownia 3 poczta polska sortownia 4 poczta polska sortownia 5 poczta polska sortownia 6

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Kurier Ekspres Paczka, Listy, Nasze usługi, Pasje, Poczta w mediach | Tagi: , , , , , . Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Zobaczyć serce Poczty

  1. Igloo napisał/a:

    Ciekawy wpis,
    fajnie zobaczyć jak to wygląda od środka ;)

  2. Fsamras napisał/a:

    Bardzo ciekawy fotoreportaż :)