Poczta Polska doręcza zadowolenie – byliśmy na Ecommerce Day Poland 2015 [VIDEO]

2015-05-08 12.58.13W maju Poczta Polska brała udział w Ecommerce Day Poland 2015 – największej konferencji w Polsce skierowanej wprost do właścicieli sklepów internetowych. Podczas wydarzenia e-sprzedawcy otrzymali odpowiedzi na najważniejsze pytania związane ze sprzedażą w internecie, a informacji ponownie dostarczą im giganci tej branży. Miałem okazję prezentować rozwiązania Poczty Polskiej dla biznesu w sieci.

A jest ich naprawdę sporo. W swojej strategii mocno rozwijamy usługi i produkty dla eCommerce. Głównym obszarem wzrostu firmy będą paczki, przesyłki kurierskie i cały łańcuch wartości dla eCommerce. Poczta Polska chce osiągnąć w tym segmencie 1,5 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 100 proc. Chcemy to osiągnąć dzięki zapewnieniu całego łańcucha wartości dla dynamicznie rozwijającego się sektora eCommerce. Oznacza to, że oprócz usług logistycznych, klienci eCommerce będą mogli korzystać z rozwiązań oferowanych przez Grupę Poczty Polskiej m.in. w zakresie bankowości, ubezpieczeń czy komunikacji cyfrowej.

Stawiamy na wielokanałowy dostęp klienta do usług. Oznacza to tyle, że klienci będą mieli swobodę wyboru najwygodniejszej dla siebie formy dostępu do oferty paczkowej, m.in. dzięki planowanym inwestycjom w urządzenia samoobsługowe, których ok. 1000 Poczta Polska uruchomi w ciągu najbliższych pięciu lat. Poczta Polska umożliwi także klientom dostęp do jej usług paczkowych dzięki 10 tys. punktów odbioru paczek (placówki pocztowe i zewnętrzni partnerzy).

Strategia Poczty Polskiej zakłada, że do 2020 roku przychody z usług paczkowych, logistycznych i eCommerce zrównają się z przychodami z tradycyjnego rynku listów.

Kto nie uczestniczył w samym wydarzeniu, może obejrzeć moje wystąpienie online. Polecam:

Ecommerce Day Poland 2015 – #8 – Jak doręczyć zadowolenie? VIDEO

EDP jest dedykowany wszystkim zainteresowanym tematyką sprzedaży w sieci. Podczas konferencji porusza się tematy optymalizacji sklepów internetowych, zwiększania sprzedaży, a także zarządzania i logistyki.

Informacje o Agnieszka Kłoda-Dębska

Zastępca Dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki
dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, eCommerce, Kurier Ekspres Paczka, Nasze usługi | Tagi: , , , . Link bezpośredni.

Jedna odpowiedź na „Poczta Polska doręcza zadowolenie – byliśmy na Ecommerce Day Poland 2015 [VIDEO]

  1. Leier napisał/a:

    Fajnie się czyta, że Poczta Polska idzie w coraz lepszą stronę.