Poczta Polska pomoże przy obsłudze Programu 500

Paweł KopećPoczta Polska jest partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie wdrożenia i obsługi programu świadczeń RODZINA 500+.

W jego obsługę zaangażowali się przedstawiciele wielu firm i instytucji. To jednak Poczta jest w tym gronie jedyną spółką w stu procentach należącą do Skarbu Państwa.

To co oferujemy jest proste. Mamy zaufanie klientów. Jesteśmy z naszymi placówkami w każdej gminie w kraju.  Nasze partnerstwo z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  to chęć zapewnienia jak najlepszej obsługi rodzinom przy przyjmowaniu wniosków i wypłatach comiesięcznych świadczeń.

 

Będziemy udzielać m.in. informacji na temat programu poprzez specjalną infolinię utworzoną na potrzeby programu RODZINA 500+, a także w placówkach pocztowych, w tym dodatkowo 1158 dedykowanych stanowiskach informacyjnych. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu do obsługi tego Programu, będziemy w stanie docierać także do tzw. polski powiatowej oraz do osób, które z różnych względów preferują tradycyjny sposób załatwiania spraw urzędowych.

 

Rodziny będą mogły dzięki Poczcie skorzystać  z trzech sposobów wypłaty środków – wypłata gotówki w placówce pocztowej, przekazem pocztowym lub na rachunek w Banku Pocztowym. Mamy także specjalną, atrakcyjną ofertę produktów oszczędnościowych dla świadczeniobiorców, składającą się z Pocztowego Konta 500+  w Banku Pocztowym  i polisy „Posag na Start” Ubezpieczeń Pocztowych. Dzięki temu rodzice będą mogli odkładać na przykład na studia.

Program 500 + to nie tylko pierwszy tak duży program wsparcia dla polskich rodzin, ale również przykład udanej współpracy państwa z firmami dla których możliwe jest łączenie misji społecznej z biznesem. Dlatego my, jako Poczta Polska, jesteśmy partnerem przy obsłudze tego Programu.

Paweł Kopeć, zastępca dyrektora zarządzającego sprzedażą w Segmencie Klienta Detalicznego

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Nasze usługi | Tagi: , , , . Link bezpośredni.

Jedna odpowiedź na „Poczta Polska pomoże przy obsłudze Programu 500

  1. 500 plus napisał/a:

    Świetnie tylko nikt prawie o tym nie wie. Powinni to nagłośnić w mediach. Ja np. znalazłem tę informację przypadkowo. Widziałem tylko punkty 500 plus w galeriach handlowych.