Kartka z wakacji – z aplikacji mobilnej Envelo

Nina GierałowskaWakacje to czas, kiedy chętnie dzielimy się wrażeniami i emocjami towarzyszącymi nam  w podróży. Często robimy to za pośrednictwem portali społecznościowych, publikując zdjęcia odwiedzanych przez nas miejsc. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej Envelo równie prosto i szybko, możemy wysłać najpiękniejsze zdjęcia w formie tradycyjnej kartki pocztowej z indywidualnymi, osobistymi pozdrowieniami lub życzeniami dla bliskich. Kartka będzie miłym zaskoczeniem i utrwali wspomnienia na dłużej.

Neokartka na aplikacji mobilnej Envelo to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba już kupować kartek ani znaczków aby szybko wysłać papierową widokówkę, co jest szczególnym ułatwieniem kiedy znajdujemy się w nowym dla nas miejscu, a poszukiwanie skrzynki pocztowej wydaje się stratą cennego czasu.

Aplikacja Envelo działa na systemach operacyjnych: Android, Windows oraz iOS, można więc pobrać ją na każde urządzenie mobilne – smartfon lub tablet.

Po ściągnięciu aplikacji ze sklepu, wysłanie kartki pocztowej jest równie proste jak opublikowanie postu na portalu społecznościowym.

Jak wysłać kartkę z aplikacji

Wystarczy wybrać opcję „wyślij neokartkę”, następnie zrobić lub wybrać zdjęcie z galerii urządzenia, wpisać treść pozdrowień oraz dane adresata i gotowe (patrz screeny). Po opłaceniu, wydrukowana widokówka (w formacie A5 lub A6) w kopercie jest wysyłana do Twojego odbiorcy.

AplikacjaAplikacja3Aplikacja4Aplikacja 5

Nawet z najdalszych zakątków świata wyślemy kartkę płacąc za nią w złotówkach ( od 3,99 zł – A6, od 4,99 zł – A5) jak za przesyłkę krajową, a widokówka zostanie wydrukowana i doręczona przez Pocztę Polską.  Dzięki temu nasza kartka zostanie doręczona znacznie szybciej, niż gdyby miała podróżować z miejsca naszego faktycznego pobytu. Dzięki włączonej lokalizacji GPS, na kartce, w miejscu znaczka, można umieścić faktyczną lokalizację z której kartka została wysłana lub wpisać ją samodzielnie (np. Majorka).

 Jak opłacać wysyłanie kartek

Aplikacja2

Realizacja płatności za wysłanie kartki jest równie prosta jak jej przygotowanie. Do dyspozycji mamy szybki przelew, płatność kartą kredytową, lub za pomocą aplikacji SkyCash.

Korzystając z aplikacji SkyCash’a możemy zapłacić za przesyłkę nie podając numeru rachunku, ani danych z karty kredytowej.

Dlatego wybierając tę formę płatności warto przed wyjazdem poświęcić chwilę na pobranie aplikacji i zasilenie jej drobną kwotą z naszego rachunku bankowego.

Aplikacja przyda się nam nie tylko do płacenia za kartki. Możemy z niej skorzystać po powrocie z wakacji płacąc za parkowanie auta w strefie płatnej, za przejazd komunikacją miejską lub podjąć gotówkę z bankomatu korzystając wyłącznie z telefonu.

Jak założyć konto na SkyCash do opłacania kartek

W tym celu należy: zarejestrować się jako użytkownik na stronie SkyCash, podać swój numer telefonu, następnie wpisać przysłanie SMS-em hasło i dane użytkownika oraz PIN (patrz screeny), którym będziemy zatwierdzać kolejne transakcje.

Aplikacja 7 aplikacja9 aplikacja 8

Konto SkyCash można doładować poprzez wykonanie standardowego przelewu bankowego lub za pomocą przelewu natychmiastowego na stronie internetowej www.skycash.com.

To proste i bezpieczne rozwiązanie. Realizacja płatności wymaga jedynie podania numeru telefonu i PINu, który ustaliliśmy rejestrując się na stronie operatora.

Najwięcej kartek wysyłamy w sierpniu (ok. 70% ogólnego wolumenu), głównie z aplikacji mobilnej (60% wysłanych kartek w stosunku do wysyłek ze strony www). Kartki wysyłamy głównie do adresatów na terenie kraju (ponad 90% ogółu wysłanych kartek), natomiast kartki, które były wysyłane za granicę to najpopularniejszymi kierunkami są Niemcy, Wielka Brytania, Francja oraz Stany Zjednoczone Ameryki Północnej *

* źródło: dane sprzedaży Neokartki z Platformy Envelo i aplikacji mobilnej Envelo w okresie 2013-2015

Nina Gierałtowska

Dział Marketingu i Komunikacji PPUC

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Nasze usługi, Usługi finansowe | Tagi: , , , , . Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Kartka z wakacji – z aplikacji mobilnej Envelo

  1. Karolina napisał/a:

    Fajny pomysł, mimo wszystko uważam, ze tradycyjne papierowe kartki są lepsze!

  2. Tomek napisał/a:

    Mieszkałem kilka ostatnich miesięcy w Ameryce Płd i jestem pod ogromnym wrażeniem jak nowoczesna staje się nasza Poczta Polska.