Poczta Polska buduje cyfrowe państwo

2017_03_Rafał Kałęcki

Nowoczesne technologie i elektronizacja zawładnęły naszą rzeczywistością  tak w sferze prywatnej, jak i  biznesowej. Postęp technologiczny osiągnął niespotykane dotąd tempo i co ważniejsze, klienci firm oraz administracji wymagają obsługi według najnowszych, najwyższych standardów. Wystąpienia na „Forum Technologicznym 2017 – Forum Nowoczesnych Dostaw”, którego Poczta Polska była partnerem były potwierdzeniem tych wszystkich tendencji.

Otwierający spotkanie Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa podkreślił strategiczną rolę Poczty Polskiej w rozwoju e-państwa. Podczas swojego wystąpienia powiedział również o wiodącej roli nowych technologii i nowoczesnej infrastruktury w rozwoju rynku pocztowego oraz planowanych działaniach rządu w tych obszarach.

Mobilny Listonosz

O zrealizowanych projektach Poczty Polskiej oraz planowanych działaniach wykorzystujących efekty synergii w Grupie Poczty Polskiej opowiedział na konferencji Tomasz Dąbrowski, członek Zarządu Poczty Polskiej. W trakcie swojego wystąpienia przedstawił między innymi projekt Mobilny Listonosz oraz zakres współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości. Na potrzeby między innym realizacji tego projektu Poczta opracowała system przekazywania informacji w czasie rzeczywistym o doręczeniu/awizowaniu/zwrocie przesyłki. Mobilny Listonosz jest elastycznym rozwiązaniem umożliwiającym w niedalekiej przyszłości  dołączenie kolejnych innowacyjnych usług. W ostatnim czasie Poczta Polska wykorzystała to rozwiązanie do wykonania usługi rejestracji kart SIM na rzecz firm telekomunikacyjnych.

Integracja platformy envelo z Portalem Rzeczpospolitej

Zakres współdziałania spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC) z rządem przedstawił Łukasz Czechowski z PPUC. W ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”, Grupa Poczty Polskiej realizuje projekt cyfryzacji działalności organów państwa, poprzez stworzenie platformy elektronicznych relacji państwo-obywatel. Priorytetem jest udostępnienie jak najszerszego zakresu e-usług publicznych, umożliwiających obywatelowi załatwienie sprawy na odległość oraz zapewnienie sprawnego obiegu dokumentów w instytucjach państwowych. Służyć ma temu integracja platformy Envelo, utrzymywanej przez PPUC z planowanym Portalem Rzeczypospolitej (obejmującym portal obywatel.gov.pl, system ePUAP i systemy udostępniające e-usługi publiczne).

Poczta Polska i startupy

Poczta Polska we współpracy z akceleratorem HardGamma Ventures zaprasza firmy oferujące nowatorskie rozwiązania do współpracy w ramach projektu „GammaRebels powered by Poczta Polska”.  Celem działań jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami Poczty Polskiej. Po szczegóły zapraszamy tutaj.

 

Rafał Kałęcki z Działu Komunikacji Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Nasze usługi | Tagi: , , , , . Link bezpośredni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing