Miejsce na nową maszynę paczkową już gotowe

WER ZabrzeTrwają prace przygotowawcze do wdrożenia nowego sortera w WER Zabrze. Cała inwestycja zamknie się kwotą ok. 49 mln zł. Zainstalowany sorter przesyłek obsłuży do 2,5 mln paczek miesięcznie, a jej przewidywana wydajność produkcyjna to 12 tysięcy paczek na godzinę.

Nowoczesna linia technologiczna – sorter jest elementem nowej strategii Poczty, której jednym z filarów jest rozwój usług paczkowo-kurierskich. Parametry sortera zostały tak dobrane, aby można było zabezpieczyć terminowość doręczania przesyłek, także w chwilach niespodziewanych pików wolumenów.

Linia technologiczna – sorter przygotowana jest do rozdziału przesyłek KEP o masie od 0,1 do 30 kg oraz maksymalnych wymiarach do 700x600x600 mm. Sorter posiada 134 ześlizgi kierunkowe i umożliwia, za jednym przebiegiem posortowanie przesyłek na 402 kierunki, przy ustawieniu trzech kontenerów przy każdym ześlizgu. Sorter ma dodatkowo 24 ześlizgi pionowe (kominowe) przeznaczone dla mniejszych i lżejszych paczek co umożliwia bezpośrednie kierowanie paczek bez udziału operatora na najbardziej obciążone kierunki.

Sorter o długości pętli 319,9 m będzie dzielił przesyłki w ilości do 12.000 sztuk na godzinę. Na wejściu do sortera każda przesyłka będzie skanowana, ważona oraz mierzona. Sorter został tak skonfigurowany, że w przyszłości będzie możliwość jego rozbudowy i zwiększenia wydajności do ok. 14.000 szt na godzinę. Będzie również możliwość, poprzez inną konfigurację kontenerów przy ześlizgach, zwiększenia ilości kierunków sortowania np. do 536.

Przesyłki o nieregularnych kształtach, wymagające traktowania ze szczególną ostrożnością oraz przesyłki powyżej 30 kg, będą kierowane do sortowni specjalnej, wyposażonej dodatkowo w dedykowany tzw. karuzelowy system transportu. W założeniu przyjęte zostało, iż tego typu przesyłek będzie opracowywanych na poziomie 15-20% ogółu przesyłek.

Wdrożenie linii technologicznej sortowania przesyłek KEP – sortera ruszyło w dniu podpisania kontraktu, czyli 31.08.2017 r. Zakończenie wdrożenia planujemy na październik 2018.

 

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, eCommerce, Kurier Ekspres Paczka, Nasze usługi. Link bezpośredni.

Jedna odpowiedź na „Miejsce na nową maszynę paczkową już gotowe

  1. Duży Czarny Kot napisał/a:

    Dobra inwestycja – nasz sklep korzysta z usług Poczty Polskiej jako głównego przewoźnika w sklepie i jesteśmy bardzo z tej współpracy zadowoleni. Oby tak dalej :-)