Poczta Polska zatrudni 400 osób z niepełnosprawnościami we współpracy z Fundacją Aktywizacja

Katarzyna Kobuszewska - Kopia

Poczta Polska w ramach programu PFRON „Praca-Integracja” będzie aktywizować zawodowo 400 osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Podejmą one pracę w placówkach pocztowych i sortowniach przy wsparciu rekrutacyjnym Fundacji Aktywizacja. Współpraca Poczty Polskiej i Fundacji Aktywizacja potrwa do końca 2019 roku.

Program „Praca-Integracja” został zainicjowany podpisanym w marcu 2017 r. porozumieniem pomiędzy Pocztą Polską, PFRON, Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych. Celem wspominanego programu jest zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne i długoterminowe bezrobocie. Na potrzeby programu „Praca-Integracja”, PFRON przeprowadził konkurs, w którym wyłonił wykonawcę usługi – Fundację Aktywizacja. Jej rolą będzie rekrutacja kandydatów, doradztwo zawodowe, szkolenia i wsparcie w utrzymaniu zatrudnienia, m.in. przy pomocy nowej metody pracy Job Craftingu. Dodatkowo fundacja będzie odpowiadać za informowanie o sprawach dotyczących zatrudniania tych osób, wspieranie kadry menedżerskiej szkoleniami i spotkaniami informacyjnymi dotyczącymi zarządzania pracownikami z orzeczoną niepełnosprawnością, a także aktywne prowadzenie rekrutacji. Celem jest pozyskanie w ciągu dwóch lat 400 osób z niepełnosprawnościami do pracy w Poczcie Polskiej.

ilustracja

Poczta Polska zatrudni osoby z niepełnosprawnościami nie po raz pierwszy. Już w 2017 roku zaczęła rekrutować pracowników z tej grupy. Sukcesywnie zwiększa ich zatrudnienie.
W ramach przedsięwzięcia „GammaRebels powered by Poczta Polska”, Poczta podjęła pilotażową współpracę ze spółką Praca bez Barier realizującą projekt Innowacyjnej Platformy Aktywizacji (IPA), której celem jest aktywizacja zawodowa osób głuchych (a docelowo również z innymi niepełnosprawnościami). Dzięki temu projektowi, w Poczcie Polskiej zostały zatrudnione osoby głuche i niedosłyszące. Dodatkowo Poczta Polska miała możliwość przetestowania narzędzia (aplikacji tłumacza języka migowego) wspierającego komunikację zarówno dla głuchych pracowników oraz głuchych klientów.

Powyższe działania zmierzają do stałego rozwoju rynku pracy osób z niepełnosprawnościami, a także przeciwdziałania ich wykluczeniu zawodowemu, do której Poczta Polska przyczynia się w ramach realizacji strategii CSR.

Katarzyna Kobuszewska z Dział Kształtowania Relacji Interpersonalnych Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Poczta w mediach | Tagi: , , , . Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Poczta Polska zatrudni 400 osób z niepełnosprawnościami we współpracy z Fundacją Aktywizacja

  1. Marek Żuk napisał/a:

    Bardzo dobry ruch ze strony Poczty Polskiej. Dobrze, że nie przekreśla szansy osobom niepełnosprawnym na zdobycie pracy. Oby tak dalej, pozdrawiam cieplutko ;))

  2. AlleKurier napisał/a:

    Postawa Poczty Polskiej godna pochwały. Tak trzymać