Wpłata Ekspres na rachunek bankowy w kilka sekund

fotka kosieradzka mPoczta Polska wprowadziła nowy typ wpłaty na rachunek bankowy – Wpłatę Ekspres, która wykorzystuje technologię przelewów natychmiastowych, co pozwala na realizację wpłaty w czasie on –line.

 

Na rynku możliwość płatności on-line są oferowane tylko w ramach przelewów bankowych. Klient, który potrzebuje dokonać płatności, po pierwsze, musi mieć konto w banku, który obsługuje przelewy natychmiastowe, po drugie, musi zasilić to konto w przypadku braku środków na tym rachunku celem dokonania płatności. W Poczcie Polskiej wpłata jest realizowana jako wpłata gotówkowa bez konieczności posiadania rachunku, który obsługuje przelewy natychmiastowe.

Jest to opcja szczególnie korzystna dla „zapominalskich”. Znakomicie sprawdza się w sytuacjach awaryjnych, np. w przypadkach, kiedy wpłacający potrzebuje pilnie uregulować zobowiązania np. opłaty za telefon, energię czy czynsz albo w przypadku konieczności szybkiego przekazania komuś pieniędzy na wskazany rachunek bankowy.

Wpłaty Ekspres Poczta przyjmuje do kwoty 5000 zł, aż do 121 banków w Polsce* w dogodnych godzinach dla klienta – w dni robocze od 6.00 do 21.00, a w soboty od 6.00 do 20.00 w godzinach pracy placówek pocztowych świadczących usługę.

Usługa systematycznie się rozwija, w ostatnim cyklu dwutygodniowym zaobserwowaliśmy wzrost na poziomie 456%.

Dodatkowo, naszym klientom udostępniamy bez dodatkowych opłat możliwość z korzystania z usługi dodatkowej (komunikat SMS) – nadawca jest informowany o statusie realizacji wpłaty tj. potwierdzenie przekazania wpłaty do banku odbiorcy.

Usługa jest uruchomiona w sieci własnej Poczty Polskiej ok. 4700 placówek pocztowych, pozwala dotrzeć z usługą do klientów zarówno w niewielkich miejscowościach oraz w dużych aglomeracjach.

Barbara Kosieradzka, ekspert ds. Rozwoju Biznesu w Poczcie Polskiej

*wg stanu na 5.04.2018

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Nasze usługi | Tagi: , . Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Wpłata Ekspres na rachunek bankowy w kilka sekund

  1. CNPalma napisał/a:

    Bardzo, bardzo dziękujęza ten wywiad !

  2. Tani Kurier napisał/a:

    To doskonała wiadomość, wielkie ułatwienie dla wielu ludzi. Bardzo mi brakowało takiej usługi na poczcie.