Staże i praktyki w Poczcie Polskiej – pierwsze kroki zawodowe i rozwój kariery

W ostatnim czasie Poczta Polska uruchomiła Pocztową Akademię Rozwoju Kariery. To program płatnego  stażu skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy chcą zdobyć doświadczenie zawodowe w obszarze sprzedaży lub HR. W tym roku – w ramach pilotażu – do firmy przyjętych zostanie ok. 20 osób. W przyszłym roku, w najgorętszym okresie roku, tylko w ramach tego projektu, do Spółki dołączy docelowo 100 stażystów, którzy zobaczą, jak wygląda przygotowanie i realizacja tzw. szczytu paczkowego.

Pocztowa Akademia Rozwoju Kariery została stworzona według najlepszych praktyk, rynkowych i firmowych. Stażyści będą mieli m.in. swoje projekty i swoich mentorów oraz będą mogli wziąć udział w certyfikowanych warsztatach. Po zakończeniu stażu otrzymają zaświadczenia wraz z oceną kompetencji, które zapewne pomoże im w wyborze ścieżki kariery – dostosowanej do ich mocnych stron oraz predyspozycji zawodowych
i osobowościowych.

Staże dla aktualnych i byłych studentów, to nie jedyny sposób na zdobycie doświadczenia
w pracy w Poczcie Polskiej. Do firmy można trafić także za pośrednictwem Powiatowych Urzędów Pracy. Rokrocznie jest to nawet kilkaset osób, w tym wiele długotrwale bezrobotnych, którym praca z Spółce pozwala na powrót na rynek pracy i znalezienie stabilnego zatrudnienia blisko domu.

Wielokrotnie Poczta Polska pomagała stawiać pierwsze kroki na ryku pracy także podopiecznym Fundacji Robinson Crusoe – młodzieży z instytucji opieki zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka), która poprzez udział w programie „Bezpieczny Staż” przygotowuje się do samodzielności ekonomicznej i społecznej. Pieczę nad stażystami sprawowali pracownicy, którzy w ramach wolontariatu pełnili rolę mentorów społecznych. Najczęściej byli to naczelnicy placówek pocztowych.

Praktyki zawodowe w firmie odbywają także uczniowie policealnych szkół pocztowych,
które w swojej ofercie edukacyjnej mają kierunek: usługi pocztowe. Poczta Polska otwarta jest także na pracowników z niepełnosprawnościami. Dowodem na to jest współpraca
z Zespołem Szkół Specjalnych w Gdańsku oraz udział w projekcie „Edukacja
z widokiem na przyszłość” umożliwiająca realizację praktyk przysposobienia do pracy przez młodzież z niepełnosprawnościami.

Staże i praktyki w Poczcie Polskiej, to doskonała okazja nie tylko do tego, aby zdobyć doświadczenie zawodowe, ale także sposób na poznanie serca firmy  – placówek pocztowych i sortowni. Przynajmniej na krótki czas, w ich pracy uczestniczą nie tylko przyszli pracownicy, ale także osoby, które już w firmie pracują. Wśród nich są m.in. pracownicy HR oraz kadra menadżerska. Po takim doświadczeniu ich postrzeganie firmy często znacząco się zmienia. Pracując całe życie zawodowe za biurkiem, o wiele trudniej zobaczyć i usłyszeć, jakie są rzeczywiste problemy i potrzeby ponad 90% pracowników firmy – listonoszy, kierowców czy pracowników obsługi klienta w placówkach pocztowych. Bycie blisko nich, wpłynęło na ostateczny kształt niejednego projektu.

Osoby, które są zainteresowane zdobyciem doświadczenia zawodowego w ramach tegorocznego, trzymiesięcznego płatnego stażu realizowanego w okresie październik-grudzień w ramach Pocztowej Akademii Rozwoju Kariery, zachęcamy do przesyłania swoich zgłoszeń za pośrednictwem formularzy.

Staż w Pionie Kapitału Ludzkiego

Staż w Pionie Sprzedaży

Dołącz do nas i stawiaj pierwsze kroki zawodowe u boku doświadczonych specjalistów Poczty Polskiej!

Katarzyna Kobuszewska z Dział Kształtowania Relacji Interpersonalnych Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej;

Małgorzata Milke z Biura Komunikacji Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: , , , , , . Link bezpośredni.

3 odpowiedzi na „Staże i praktyki w Poczcie Polskiej – pierwsze kroki zawodowe i rozwój kariery

  1. Marian napisał/a:

    Staże i praktyki to dobry pomysł na rozwój osobisty. Swego czasu bardzo lubiłem praktyki, ponieważ pokazywały mi czy kierunek w którym idę jest dla mnie dobry. Fajnie jest też poznać zasady działania różnych firm :)

  2. podanie o prace napisał/a:

    Moja córka była na stażu w Poczcie Polskiej. Tera pracuje na pełnym etacie.

  3. JakimKurierem napisał/a:

    Poczta wyrasta na najlepszego pracodawcę wśród kurierów. Dzięki temu ma możliwość odnalezienia się na tym konkurencyjnym rynku. Inni wykrwawiają się brakiem kadry.