Poczta Polska wyróżniona w badaniu jakości procesów rekrutacyjnych

Uzyskane za pośrednictwem badań ankietowych opinie osób poszukujących pracy oraz już zatrudnionych są cennym źródłem informacji nt. procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez firmy.

Uczestnictwo w rekrutacjach umożliwia osobom poszukującym pracy m.in. poznanie szczegółów na temat firmy, w której chcieliby podjąć zatrudnienie. Ten pierwszy kontakt ma istotne znaczenie również dla pracodawcy. Od tego, w jaki sposób firma zostanie zaprezentowana zależy, jak kandydaci będą ją postrzegać oraz czy w efekcie będą chcieli podjąć współpracę. Działania te mają również kluczowe znaczenie dla wizerunku firmy w mediach.

Pozytywne doświadczenia z uczestnictwa w procesach rekrutacyjnych sprawiają, że osoby poszukujące pracy chętniej dzielą się swoimi opiniami np. biorąc udział w badaniach ankietowych. Jednym z nich było realizowane pod koniec 2018 roku przez Aplikuj.pl badanie jakości procesów rekrutacyjnych. Osoby poszukujące pracy oraz już zatrudnione za pośrednictwem anonimowej ankiety online mogły podzielić się swoimi doświadczeniami na temat rekrutacji, w których uczestniczyli. Respondenci mieli możliwość wypowiedzenia się w kwestii sposobów poszukiwania ofert pracy, rozmowy kwalifikacyjnej, czy oczekiwań wobec pracodawców. Wyniki badania wskazały, jak ważne w dzisiejszych czasach są m.in. możliwości rozwoju, czy dodatki pracownicze oferowane przez pracodawców. Ankietowani wskazali też firmy, które w ich opinii zasługują na wyróżnienie w realizacji procesów rekrutacyjnych na wysokim poziomie. Wśród nich znalazła się także Poczta Polska.

Dziękujemy za wyróżnienie !

Wyniki z badania zawarte w raporcie są wskazówkami przede wszystkim dla osób poszukujących pracy m.in. w zakresie tego, jakie ogłoszenia o pracę wypadają najkorzystniej oraz na co warto jest zwrócić uwagę przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, czy przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Pełna wersja raportu dostępna jest tutaj.

Katarzyna Kobuszewska  z Działu Kształtowania Relacji Interpersonalnych Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: , . Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Poczta Polska wyróżniona w badaniu jakości procesów rekrutacyjnych

  1. Jacek napisał/a:

    Gratulacje. Słyszałem, że rekrutacje są merytoryczne. Pozwala na wybranie najlepszego kandydata, sprawdzenie jego umiejętności praktycznych oraz zweryfikowanie danych wpisanych w CV. Myślę, że taka opinia wynikająca z badania przyniesie chętnych kandydatów do pracy.

  2. Kaśka z Warszawy napisał/a:

    Im lepiej pozna nas pracodawca przed zatrudnieniem, tym większa pewność, że zostaniemy w firmie na dłużej. Stabilizacja dla obu stron to ważna kwestia. Poczta Polska w mojej opinii na plus ma to, że cały czas wprowadza w tej dziedzinie ulepszenia. Rozmowa o pracę jest często stresującym spotkaniem dla kandydatów, więc na pewno spotkanie z profesjonalnym Działem Zatrudnienia potrafi złagodzić nerwy. Gratki!