Poczta rozwija sieć automatów

Po oficjalnej prezentacji pierwszego automatu uruchomionego w placówce pocztowej w Warszawie, udostępniane są kolejne. Planujemy zakończyć pełne wdrożenie projektu jeszcze przed szczytem paczkowym, czyli do końca października.

Po pierwszych uruchomieniach w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach, takich  jak: Legionowo, Ożarów Mazowiecki, Otwock (łącznie już kilkanaście automatów), uruchomiliśmy siedem automatów w Łodzi, a w pierwszym tygodniu sierpnia udostępniliśmy 11 automatów w Krakowie. Zgodnie z harmonogramem, w sierpniu kolejne uruchomienia będą realizowane na terenie aglomeracji górnośląskiej oraz trójmiasta, a także zwiększać będziemy ich liczbę w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Automaty zlokalizowane będą w miejscach największego zapotrzebowania klientów na dostawę do punktów odbioru. Wolumeny przesyłek, które już trafiają do automatów pocztowych, pokazują olbrzymi potencjał rozwoju tego kanału dostaw. Budujemy realną alternatywę dla rozwiązań konkurencji.

Dodajmy, że automaty pocztowe są już dostępne w ramach sieci Odbiór w Punkcie oraz widoczne na mapie punktów odbioru, z której korzystają klienci, ale także na mapie Allegro. Została tam ulepszona forma prezentacji znaczników graficznych poszczególnych punktów tak, aby klienci jeszcze łatwiej mogli znaleźć i wybrać odpowiadający im punkt z mapy.

Małgorzata Milewska specjalistka ds. rozwoju biznesu Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, eCommerce, Nasze usługi | Tagi: . Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Poczta rozwija sieć automatów

  1. Paweł napisał/a:

    Super sprawa, z niecierpliwością nie mogę się doczekać uruchomienia paczkomatów. Zaoszczędzi to mnóstwo czasu i nerwów :)

  2. Świetna wiadomość! Przydałyby się również w Opole, Katowice i Gliwice :-)
    Taki automat to świetny i szybki sposób.
    Pozdrawiamy