Jeszcze pocztówka nie zginęła :-)

Od dwóch tygodni możecie oglądać nas również w serwisie Blip.pl – tu obejrzycie nasz profil – i to tam znaleźliśmy informacje o ciekawej, związanej z pocztą, pasji…

Postcrossing to zabawa polegająca na… wysyłaniu do siebie pocztówek. Wystarczy zarejestrować się w serwisie http://www.postcrossing.com/, wylosować adres, i wysłać pocztówkę, z wpisanym na niej otrzymanym z serwisu nr ID. Kiedy odbiorca dostanie nadaną kartkę – rejestruje ją w serwisie, a nadawca może pobrać kolejny losowy adres. Początkujący postcrosser może mieć „w drodze” zaledwie 5 kartek, a zabawa – jak piszą doświadczeni postcrosserzy – natychmiast wciąga.

Ciekawe jest to, że nie tylko internet zmienia świat w globalną wioskę. Łącząc nowoczesne technologie oparte na światłowodach i mikroprocesorach z czymś tak tradycyjnym i znanym od lat jak usługi pocztowe, można – jak widać – świetnie się bawić i poznawać ludzi z całego świata.

Za inspirację do tego wpisu dziękujemy Agnieszce :-)

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: . Link bezpośredni.

3 odpowiedzi na „Jeszcze pocztówka nie zginęła :-)

 1. Agnieszka napisał/a:

  miło mi :)

 2. piotr napisał/a:

  ciekawa zabawa pocztowkami


  pocztówki drukrnia

 3. Debora napisał/a:

  hmmm .a dazgleco Pan Rzecznik zajmuje sie odpisywaniem tylko na skargi za niedostarczone listy i paczki, a nie chce podjac powazniejszej dyskusji?? Mowie o postach dotyczacych platnosci karta?