Listonosze na kajaki!

… czyli poczt specjalnych ciąg dalszy ;-)

W dniach 29 kwietnia – 2 maja 2010 r. w Krośnie odbędą się Międzynarodowe XI Górskie Zawody Balonowe. Wasze przesyłki zostaną przefrunięte przewiezione Pocztą Balonową na trasie Krosno – Iwonicz Zdrój.

Wszystkie listy zostaną osteplowane specjalnym stemplem okolicznościowym:

stempel_balony

Wydaliśmy również coś, co my nazywamy kartką pocztową beznominałową :-) – czyli to:

korespondentka_poczta_balonowa

A w tym samym czasie po drugiej stronie Polski działać będzie Poczta Kajakowa. Już 1 maja 2010 r. – przy okazji V Spływu Kajakowego Odrodzonym Kanałem Bydgoskim Wasze przesyłki przepłyną Brdę na trasie Janowo – Bydgoszcz.

Każdy z listów zostanie ostemplowany datownikiem okolicznościowym:

datownik_kajaki

dodaj komentarz
Wpisane w Filatelistyka | Tagi: . Link bezpośredni.

6 odpowiedzi na „Listonosze na kajaki!

 1. ADAMO napisał/a:

  Wszystko byłoby jeszcze piękniejsze gdyby Poczta Polska zapewniła UP gdzie są stosowane datowniki odpowiednie tusze. Bo z reguły stempluje się przesyłki powszechnie stosowanym tuszem olejowym do datowników metalowych i później z pięknych walorów filatelistycznych wychodzą rozmazane datowniki na kartkach beznominałowych (bo kartki są z papieru kredowego który nie przyjmuje tuszu olejowego) i falatelista wyrzuca poprostu kasę w błto.
  Dlatego jeśli już się za coś PP bierze to niech to wykonuje rzetelnie i fachowo od początku do końca – to taka moja rada skromnego filatelisty który już wiele doświadczył na tym polu i nie jedną pocztę specjalną wymyślił i współorganizował.

 2. KamilaRudnik napisał/a:

  @ADAMO – pracownicy Urzędów Pocztowych znają zasady kasowania znaczków pocztowych dla celów filatelistycznych i powinni dołożyć wszelkich starań, aby odciski datowników były czytelne i czyste oraz wykonane dokładnie. Jak dotąd nie mieliśmy żadnych reklamacji ze strony filatelistów, sądziliśmy więc, że znaczki pocztowe do celów filatelistycznych kasowane są prawidłowo. Jest nam bardzo przykro jeśli rzeczywiście zdarza się tak, jak to opisałeś. Daj nam proszę znać, w którym urzędzie się to wydarzyło (mailem na rzecznik[at]poczta-polska.pl albo w komentarzu).

 3. ADAMO napisał/a:

  Co do kasowania to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Chodzi tylko i wyłącznie o tusz którego poczta nie zapewnia UP w których jest stosowany w danej chwili datownik okolicznościowy. Tam gdzie są często datowniki w większości posiadają odpowienie tusze(Bielsko-Biała 1, Kielce 1, Katowice 1, Kraków 1, Gorzów Wlkp. 1, Poznań 1 etc.)Ja zbieram datowniki z m.in. tematów JP II, kolej, straż pożarnia i górnictwo. Jest ich więc sporo i na wielu UP stemplują to niestety właśnie tuszem olejowym.Niech wymienię tylko ostatnie – bo mógłbym ich wymienić naście – np. Tarnowskie Góry 1 i Rybnik 1 (datowniki kopalnie zabytkowe) czy Wrocław 1 MPiT gdzie nawet na wystawę nie zdołano zapewnic odpowiedniego tuszu (inna sprawa że kartki wydane na tą okazję – 3 z 4 – były na fatalnym papierze, z gorszego już naprawde nie mogli ich zrobić ale tutaj akurat nie poczta bezpośrednio je wydała). Z wielu UP znam też (telefonicznie)Panie zajmujące sie filatelistyką i wiem że poprostu czasem same kupują ten tusz. To już naprawdę zakrawa trochę o pomstę do nieba. Jak ja organizowałem datowniki i poczty specjalną to także kupowałem tusz z naczelniczką z prywatne pieniądze (a poczta dostała zapłacone za datowniki i to niemałe pieniądze). Nie piszę tu tego po to aby wywołać teraz jakiś „dym” ale po to aby stało się STANDARTEM że UP który stosuje datownik otrzymuje także razem z nim odpowiedni tusz szybkoschnący (najlepiej tzw. lakierowy którego nic nie ruszy ze śliskiej beznominałówki).

 4. KamilaRudnik napisał/a:

  @ADAMO – dziękujemy za zwrócenie uwagi na używanie przez urzędy pocztowe nieodpowiedniego tuszu przy stosowaniu datowników okolicznościowych. Aby uniknąć nieprawidłowego i nieczytelnego kasowania znaczków pocztowych będziemy na bieżąco informować jednostki otrzymujące zgodę na wykonanie i stosowanie datowników okolicznościowych o konieczności wykorzystywania do wykonywania odcisków datowników czarnego, szybkoschnącego tuszu.

 5. ADAMO napisał/a:

  Pożyjemy, zobaczymy :) Dziś otrzymałem przesyłkę z kolejnym datownikiem papieskim a w niej ostemplowane kartki beznominałowe poprzekładane ręczniczkami papierowymi (nie w tym celu się to zbiera aby tak to przechowywać i obchodzić się z tym jak z jajkiem) oraz karteczkę przeprosinami od naczelnika że niestety nie otrzymał odpowiedniego tuszu.

 6. Dontletusout napisał/a:

  weronkaka: wiem, co niektf3rzy potrafią, jnedak mimo wszystko mam większe zaufanie do pracownika PP niż do pracownika lumpeksu czy sklepiku spożywczego. Szczegf3lnie w małych miejscowościach, gdzie wszyscy się znają a plotki sa podstawą życia. Już samo zauważnie, że do Kowalskiego przyszedł list od Kruka czy innej Justiti albo nie daj Boże z Sądu będzie podstawą do opowiadania przez nastepny tydzień