Letnie ABC pocztowe: Poczta? Jest blisko!

Jak szukać urzędów pocztowych w obcym mieście?

Choć w Polsce jest ponad 8200 placówek pocztowych, czasem – w nieznanym miejscu – trudno nas znaleźć.

Wakacje (ufff, jak gorąco), pośpiech, obca miejscowość i ostatni dzień na napisanie kartki do rodziny… Ot i stres gotowy, bo skąd tu ją wysłać. Jak pech, to pech, a wtedy to rzeczywiście „pod latarnią najciemniej”, i choć się człek potknie o skrzynkę pocztową, jej nie znajdzie. To wariant pesymistyczny, bo wytropienie tej poczty wcale nie jest takie trudne, lecz warto wiedzieć, gdzie i jak szukać.

Nie od dziś wiadomo, że Internet jest potęgą. Tu też się to sprawdza. Warto wejść na stronę internetową Poczty Polskiej, by skorzystać z umieszczonej tam wyszukiwarki „Znajdź placówkę pocztową”. Przy okazji nie zawadzi kliknąć na „Znajdź kod pocztowy” i sprawdzić, czy ten wpisany przez nas jest właściwy. Nic prostszego.
Dla tych uprzedzonych do komputera lub przemocą od niego oddzielonych (ach, te wakacyjne „niedogodności” :-P), pomocna może okazać się pocztowa Infolinia: 801 333 444 oraz  43 842 06 00 (dla telefonów komórkowych).
„Kto pyta, nie błądzi” :-)

Jeśli ktoś jednak bardziej woli pisać, niż mówić, może sobie z nami poblipować. Nasze biuro obsługi klienta na Blipie – ^infopocztapolska – jest zwarte i gotowe, by stać się także nawigacją dla wszystkich potrzebujących pomocy w trafieniu na najbliższą pocztę.

Czasem, zupełnie niespodziewanie, gdzieś w okolicach plaży, deptaku może naszym oczom okazać się pocztowy parasol, namiot… Można tam również nadać kartki z wakacyjnymi pozdrowieniami dla naszych bliskich.
„Lato, lato, lato, ech że ty….”

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: . Link bezpośredni.

13 odpowiedzi na „Letnie ABC pocztowe: Poczta? Jest blisko!

 1. pjo napisał/a:

  Poczta? Zaiste jest blisko. Szkoda tylko, że na tej mojej poczcie (UP Koszarawa) nie ma terminala, w którym można by wypłacić gotówkę. Najbliższa poczta z terminalem jest 15 km dalej, w Jeleśni. Tylko po co iść w Jeleśni po pieniądze na pocztę, skoro obok jest agencja PKO z terminalem i bankomat Banku Spółdzielczego? Czy na osiedlowej poczcie w Katowicach muszą być DWA terminale, którym się nudzi? Możeby chociaż na wakacje jeden z nich wstawić do Koszarawy, Soli, Rajczy, Zwardonia… Żeby pomógł ludziom i ZARABIAŁ na siebie?

 2. Karamba napisał/a:

  Gdzie można zgłaszać błędy dotyczące mapy? Dla miasta Świecia (kujawsko-pomorskie) umieszczono tylko trzy Urzędy Pocztowe (i to w miejscach nie odpowiadających rzeczywistości!) zamiast czterech.

 3. Marek napisał/a:

  Wystarczy ten wpis na blogu.
  Sprawa została już przekazana do wyjaśnienia.
  Dziękujemy za zgłoszenie.

 4. pjo napisał/a:

  Ja myślę, że tych błędów jest więcej. UP Jeleśnia jest wmalowany 4km od swej rzeczywistej lokalizacji (Rynek, koło kościoła), podobnież UP Koszarawa umieszczono 2 km za daleko na północ, podczas gdy tak naprawdę poczta mieści się w budynku Urzędu Gminy, tuż przy granicy z Przyborowem.

 5. pjo napisał/a:

  I dalej: FUP Jeleśnia w Krzyżowej (dawny UP Krzyżowa) znajduje się od zawsze 2 km bardziej na południe, po prawej stronie przy skrzyżowaniu DK 945 z drogą na Krzyżowki.

 6. pjo napisał/a:

  we wsi Hucisko (gm. Stryszawa, powiat Sucha Beskidzka) jest umieszczona AP Niepołowmice – ewidentny błąd

 7. dominik napisał/a:

  05-306 UP Jakubów, woj mazowieckie, powiat miński też jest „przesunięty” …

 8. JoannaKrasnicka napisał/a:

  Dziękujemy za zgłoszenia, zostały przekazane do wyjaśnienia.

 9. Michał napisał/a:

  Skoro czepiamy się szczegółów na mapie, to w Poznaniu UP 68 to nie ten budynek – w największym zbliżeniu przed właściwym widać nawet żółte samochody pocztowej floty; UP 46 nie ma swojej siedziby na parkingu, podobnie UP 36 znajduje się zupełnie w innym miejscu os. Piastowskiego; oznaczenie FUP na os. Oświecenia wymagałoby minimalnego przesunięcia; podobnie UP 54; myślę że również korekta położenia UP 70 nie musi być duża; jak i FUP przy ul. Piaskowej 6 – tu w większym zbliżeniu też wypada na parkingu; tak samo AP w Tesco przy ul. Serbskiej; w większy błąd wprowadza zaznaczenie siedziby FUP os. Lecha 43 w budynku kościoła; także pinezka odnosząca się do AP przy ul. Łaskarza 6 mogła by być przypisana do konkretnego wieżowca, a nie wskazywać na trawnik. Ktoś, kto chciałby trafić do tych urzędów dokładnie według tych zaznaczeń, mógłby się lekko zdenerwować.

 10. pjo napisał/a:

  4 km to już nie jest „szczegół” tylko godzina forsownego marszu :-)

 11. Roberto napisał/a:

  Moim zdaniem najlepiej po prostu zapytać kogoś na ulicy. Lokalsi zawsze wiedzą gdzie jest najbliższa poczta, a i czasem na ramę roweru wezmą i podrzucą :)

 12. Karamba napisał/a:

  Na mapie Świecia urzędy pocztowe jak były źle zaznaczone, tak są źle zaznaczone nadal. Wasze „przekazanie do wyjaśnienia” coś nie działa… Naprawdę zawsze musicie się pokazywać z najgorszej strony? ;/

 13. Karamba napisał/a:

  Gratulacje, w końcu udało się wam poprawić właściwie położenie jednej Poczty w Świeciu :D Naprawdę godne podziwu! Reszta niestety jest nadal źle (chociaż nie jest już tak tragicznie jak było)…

  Wasza nieporadność jest tak ujmująca, że ułatwię Wam zadanie ;] Dajcie tę listę gościom z IT:
  – UP Świecie nad Wisłą 1; ul. Mały Rynek 5; 53.40690, 18.45238
  – FUP Świecie nad Wisłą; Ul. Księdza Stanisława Krausego 1; 53.40693, 18.42686
  – FUP Świecie nad Wisłą; Ul. Wojska Polskiego 9; 53.40384, 18.40792

  Według Waszej wyszukiwarki tekstowej oba FUP’y mają ten sam numer – to też warto poprawić, bo pewnie dlatego drugiego nie ma w ogóle na mapie zaznaczonego.