Porucznik z „07 zgłoś się” o poczcie

W ostatnim numerze „Poczty Polskiej” znajdziecie wywiad z mistrzem drugiego planu, Jerzym Rogalskim. Bohater artykułu to aktor charakterystyczny, nie można tej twarzy pomylić z inną.  Na pewno znacie wiele jego kreacji, dla trudności podam tylko ich nazwy :)  brat Jagny, wtóry syn Jacentego, chłop przewożący bydło, student z kamienicy Łęckiego, Miecio Stasiek Kolasa, Sporus, właściciel winiarni etc.

Pan Jerzy lubi pisać listy, co wychodzi taniej niż smsy, bo jak twierdzi, za 2 złote może napisać cały elaborat , którego nie zmieściłby w wielu komunikatach wysyłanych za pomocą  telefonu. Aktor mówi, że „poczta to część naszego życia”, ciepło wypowiada się o listonoszach , że ich praca powinna być misją, że ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, poznawanie go, wsłuchiwanie się w opowieść każdego rozmówcy…

P.S. Pozdrawiam pocztowców z Lublina, aktor zdradził nam, że wybieracie się do teatru im. Osterwy na sztukę Woody Allena, by na żywo zobaczyć grę pana Jerzego. :)

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności | Tagi: , . Link bezpośredni.

5 odpowiedzi na „Porucznik z „07 zgłoś się” o poczcie

 1. Krzysio napisał/a:

  Trudno sie nie zgodzić z panem Jerzym. Jednakże ja naprzykład odróżniam listy od smsów. List to coś nad czym trzeba pomyśleć, usiąść i włożyć w to serce. Natomiast sms to krótka wiadomość a raczej informacja. Pozdrawiam cały kolorowy świat! :*

 2. Beata napisał/a:

  lubie go w roli Kolasy:) zresztą „Kogel-Mogel” to jeden z moich ulubionych filmów ;)

 3. Przemysław II napisał/a:

  Niektórzy mają dobrze, nie grają postaci głównych a mimo wszystko Facjatę wszyscy pamiętają ;-)
  Stasek Kolasa – przednia rola.
  Pozdrawiam

  ps. co do wyższości listów na sms’ami, to zgoda, za 2 zł za wielu słów się nie wyśle, ale żeby zebrać się do lms’ów (long ms), to naprawdę trzeba samozaparcia :-)

 4. Krzysio napisał/a:

  Przemysławie jestem zdumiony twoim pomysłem „lms”.

 5. Arecki napisał/a:

  Fajny był serial