Jeżdżę metrem i wiem więcej

Uff… dobrze, że jest metro, bo gdyby nie ono, to dalej na blogu kwitłby materiał z 1 grudnia ;)
A tak – człowiek jedzie sobie do roboty i czyta z nudów serwisy z newsami na ekranach zamontowanych w kolejce. Jeden wpadł mi dziś szczególnie w oko, z przyczyn zawodowych.

Wiecie kto wymyślił kartki świąteczne? Ja do dziś też nie wiedziałem. Okazuje się, że pierwszą kartkę świąteczną, z napisem A Merry Christmas and a happy New Year to you, już 1843 lub 1846 (wg. różnych źródeł) stworzył niejaki John Calcott Horsley. Kartka ukazała się w nakładzie 50 egzemplarzy.

dodaj komentarz
Wpisane w Historia | Tagi: . Link bezpośredni.

14 odpowiedzi na „Jeżdżę metrem i wiem więcej

 1. weronkaka napisał/a:

  jak to się mówi?
  podróże kształcą ;-)

  teraz widać, że nawet te- do korpo :D

 2. Agnieszka napisał/a:

  ech, mieć taką pocztówkę w oryginale ;p

 3. Przemysław napisał/a:

  Może nie świąteczne, ale ostatnio nabyłem kilka „zabytkowych” pocztówek z Opola. Niektóre zapisane. Lata od 1914 do 1960.
  Postaram się wrzucić to gdześ i wstawić „sznureczek”.

 4. Przemysław II napisał/a:

  Zbyszku !
  Ostatnio, to chyba nawet metro sie poddało aurze, dzięki czemu mogłeś sobie dłuuuuugo poczytać, a jak widać Ludki mogą sie nawet z telebimów czegoś ciekawego dowiedzieć :-)
  Podróże kształcą, nawet podróże metrem . . .

 5. ZbigniewBaranowski napisał/a:

  @PrzemysławII: w sytuacji, o której mówisz, człowiek raczej nie ma czym oddychać i koncentruje się na walce o każdy wdech:) – w tym momencie w hierarchii potrzeb, lektura spada dramatycznie nisko:)

 6. KamilaRudnik napisał/a:

  Przemysław – koniecznie podziel się linkiem!

 7. Przemysław II napisał/a:

  Zbyszku, to może lepiej położyć sie pod ławkami ? Tylko czy wtedy będzie cosik widac w monitorach ? Poza tym zapewne nie tak czysto jak u Japanów . . . ;-)
  Ważne, że udało Ci sie nawet w takiej sytuacji znaleźć pozytywny bodziec, który natchnął Cię do wyklikania kolejnego BLOGowego wątku.

 8. Beata napisał/a:

  trochę odbiegnę od tematu postu, ale dziś widzałam w tv reklame przesyłek PP całkiem nieźle wam to wyszło. Ktoś już widział tą reklame czy tylko ja tak późno ;P?

 9. KamilaRudnik napisał/a:

  Beata – mówisz o tej reklamie?

 10. Przemysław napisał/a:

  Reklama wyszła naprawdę fajnie. Tylko kurcze, się szukarka zbiesiła. A już naprawdę ładnie działała. Z kilkugodzinnym opóźnieniem, ale były przeważnie dość precyzyjne dane. Lepsze jak u niektórych kurierów.

 11. Przemysław II napisał/a:

  Reklama wyszła zayebiaszczo fajnie . . . nowocześnie, nienachalnie i bez opluwania konkurencji – czysta zachęta do korzystania z unowocześnionych usług. BRAWO !

 12. Beata napisał/a:

  dokładnie o tej :) fajnie zrobiona i co najważniejsze przemawia do mnie jako klienta ;-)

 13. Przemysław II napisał/a:

  A do tego moje znajome mówią, że gdyby miały takiego listonosza albo paczkonosza, to by kilka paczek w tygodniu zamawiały . . .

 14. Maximus napisał/a:

  W takim razie proponuje aby Poczta Polska sworzyła program typu ,,TOP MODEL” w wersji dla listonoszy, a wygrani niech otrzymają etaty. Sukces gwarantowany, obroty skoczą w góre a i reklama jak się patrzy.