Nowa Poczt@: Przedstawiamy platformę Envelo.pl

W dobie wszechobecnego dostępu do sieci coraz więcej z nas chce wszelkiego rodzaju formalności załatwiać przez Internet. Co myślisz o tym, aby bez wychodzenia z domu możliwe było wydrukowanie znaczka czy wysłanie listu? To wszystko od dzisiaj umożliwi Wam platforma Envelo.

Envelo.pl to kolejna odsłona „cyfrowej rewolucji”, której dokonujemy w Poczcie Polskiej. W ostatnim czasie w naszych placówkach wprowadziliśmy samoobsługowe strefy, klienci mogą już też korzystać z elektronicznego awizo, oraz odprawić paczkę w internecie i po jej nadaniu monitorować jej status.

Dzięki Envelo możesz za pośrednictwem komputera czy smartfonu skorzystać z oferty najpopularniejszych usług Poczty Polskiej. Obecnie są to trzy rozwiązana: Neoznaczek, Neolist oraz Neokartka z nowymi funkcjami.

Neoznaczek, czyli znaczek pocztowy drukowany z komputera i zabezpieczony kodem data matrix. Po zakupie on-line wydrukujesz go na kartce papieru, etykiecie samoprzylepnej lub bezpośrednio na kopercie. Znaczek pobierzesz ze strony www lub otrzymasz w postaci załącznika do e-maila.

Neolist to odpowiednik tradycyjnego listu, ale przygotowany na platformie Envelo.pl
i wysłany przez Internet. Jak to działa? Wystarczy, że wpiszesz treść listu lub dołączysz plik PDF, dodasz dane odbiorcy i wybierzesz standard ekonomiczny lub priorytetowy. Listonosz dostarczy Twój neolist bezpośrednio do wskazanej skrzynki pocztowej.

Neokartka to drukowana kartka pocztowa dostarczana zarówno w Polsce, jaki i na całym świecie w tradycyjnej formie. Jest ona dostępna dzięki darmowej aplikacji na smartfony
z Androidem. Możesz wysłać samodzielnie wykonaną fotografię lub skorzystać z galerii zdjęć, dostępnej zarówno na platformie Envelo.pl jak i za pomocą aplikacji.

To jednak dopiero początek. W przyszłości chcemy, by platforma skupiała wszystkie tradycyjne usługi pocztowe. Faktura elektroniczna, list skanowany, (elektronizacja korespondencji przychodzącej), ePodpis, eUmowa (podpisywanie elektronicznych dokumentów z poświadczeniem zapewniającym moc prawną) czy finalnie elektroniczny list rejestrowany.

Mam nadzieję, że zaproponowane zmiany okażą się przydatne. Skorzystaj z  usług na platformie Envelo i napisz o swoich wrażeniach.

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Nasze usługi | Tagi: , , . Link bezpośredni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.