„Święto Wolności” na znaczku Poczty Polskiej

4 czerwca pokonaliśmy komunizm, tego dnia zatryumfowała solidarność i odwaga, wróciła nadzieja na suwerenność państw Europy Środkowej i Wschodniej. Od tego dnia znów, na nowo słowo „wolność” odmieniliśmy przez wiele przypadków. Choć każdy z nas ma swoją definicję wolności, jedno pozostaje niezmienne – byliśmy i wciąż jesteśmy razem, bez względu na to, jak ją pojmujemy.

Nasz rodak, Jan Paweł II, który zachęcał do nierezygnowania nie tyle z zewnętrznej co
z wewnętrznej wolności powiedział, że „wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę”.

Przypadającą w tym roku 25. rocznicę wydarzeń czerwca ’89 Poczta Polska uczci wydaniem okolicznościowego znaczka. Artystka plastyk Agnieszka Sancewicz w symboliczny sposób umieściła na nim tłum ludzi wędrujących w radosnym pochodzie i napis „Wolność”, który stylistyką nawiązuje do „Solidarności” – zaprojektowanego przez Jerzego Janiszewskiego, od której wszystko się zaczęło.

Naszą emisją filatelistyczną „25. rocznica odzyskania niepodległości”, chcemy zachęcić Polaków do cieszenia się możliwością życia w wolnym, niepodległym kraju  Znaczek będzie również przypominał o wydarzeniach czerwca ’89 roku, szczególnie wszystkim tym osobom, które miały szczęście urodzić się już w wolnym, niepodległym kraju.

Znaczek o wartości 2,35 zł zostanie wydrukowany techniką rotograwiurowa na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie po 150 tys. sztuk. Od 28 maja br. – dnia wejścia znaczków do obiegu – towarzyszyć im będą koperta FDC
i okolicznościowy datownik.

Znaczek można już nabyć w internetowym sklepie filatelistycznym Poczty Polskiej.

Informacje o Agnieszka Kłoda-Dębska

Zastępca Dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki
dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Filatelistyka, Historia, Pasje | Tagi: , . Link bezpośredni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.