Dąb na znaczku podbił świat

Podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago znaczek wydany przez Pocztę Polską został uznany za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie. Jury konkursu jednogłośnie opowiedziało się za propozycją z Polski.

 Nagrodzony znaczek został wydany z okazji 455. rocznicy istnienia Poczty Polskiej. Przedstawione przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz, słoje przeciętego pnia dębu w sposób symboliczny odnoszą się do tradycji i długowieczności firmy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca w Asiago na północy Włoch. Miałam zaszczyt odebrać nagrodę dla Poczty – Granx Prix – Medal Prezydenta Republiki Włoskiej, który objął konkurs patronatem. Jestem bardzo szczęśliwa, że emisja upamiętniająca 455 – lecie istnienia Poczty Polskiej zyskała uznanie międzynarodowego jury. To dowód na to, że choć od 18 października 1558 r., kiedy król Zygmunta August ustanowił pierwsze stałe połączenie na trasie Kraków-Wiedeń-Wenecja minęło kilka wieków, cały czas nasza firma pełni rolę zaufanego partnera. To zaufanie budujemy również tworząc dla naszych klientów emisje, które od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia związane z historią, kulturą i tradycją. Opowiadają i tworzą historię, inspirują, edukują. Przybliżają Polskę światu. Tytuł „najpiękniejszego znaczka na świecie” jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Nagrodę odczytuję przede wszystkim jako uhonorowanie całej społeczności pocztowej, osób które tym szczególnym małym dziełom sztuki poświęcają swój czas, talent i serce.

 Tytuł „Najpiękniejszego znaczka na świecie” jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach laury otrzymała wydana w 2012 r. zielona, pachnąca jałowcem emisja z żubrem, w 2009 r. wydana na dzień zakochanych emisja „Kocham Cię”; wcześniej – emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 r. oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 r.

Zainteresowanych emisjami Poczty Polskiej odsyłam do sklepu internetowego, gdzie znajduje się pełna informacja o wydanych znaczkach, historii powstania, jak również planach emisyjnych na kolejne lata

W związku z tym, od dziś do wyczerpania zapasów rozpoczynamy wyprzedaż nagrodzonego waloru. Zachęcam do kolekcjonowania najpiękniejszych emisji Poczty Polskiej.

Informacje o Agnieszka Kłoda-Dębska

Zastępca Dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki
dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Filatelistyka, Historia, Pasje, Poczta w mediach | Tagi: , , . Link bezpośredni.

Jedna odpowiedź na „Dąb na znaczku podbił świat

  1. Editha napisał/a:

    nie dziwię się że ten znaczek wygrał naprawdę niesamowity i gratuluje pomysłu i weny twórczej artystce szczere gratulacje bravo bravo ……………………………