Przesyłka z Allegro.pl bliżej Ciebie, dzięki Poczcie Polskiej

Zakupy w sieci realizuje 62% internautów, a Allegro.pl to ulubiona platforma zakupowa Polaków, którą każdego miesiąca odwiedza 17 mln klientów. Po zakupie produktu w opcjach dostawy Allegrowicz ma możliwość wybrania jednego z ponad 11 700 punktów dostępnych w ramach Sieci Odbiór w Punkcie Poczty Polskiej, do którego zostanie dostarczone zamówienie. Konsekwentnie rozbudowywana sieć to nie tylko placówki pocztowe, sklepy Żabka, stacje Orlen czy kioski Ruch, ale również automaty w placówkach pocztowych dostępne przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, jak również w wybranych marketach Biedronka. Kolejne lokalizacje powstają z uwzględnieniem preferencji kupujących, którzy cenią sobie wygodę i możliwość szybkiego odbioru zamówienia. Według planów, do końca roku do ich dyspozycji będzie już 12 000 punktów. Rozwój sieci Odbiór w Punkcie ma być odpowiedzią na potrzeby kupujących w internecie, którzy zamiast oczekiwać kuriera chcą odebrać przesyłkę w dogodnym momencie, nie tracąc przy tym cennego dla siebie czasu.

Wielkimi krokami zbliża się szczyt zakupowy. Platforma Allegro.pl oferuje obszerną gamę propozycji, gdzie w jednym miejscu możemy znaleźć ponad 118 mln produktów. Zakupom sprzyja funkcjonujący od sierpnia 2018 program Allegro Smart! towarzyszący już ponad połowie dostępnych ofert.

Program funkcjonuje w dwóch wariantach – na 12miesięcy z jednorazową opłatą 49 zł oraz w wersji 8,99 zł za miesiąc. Korzyścią dla kupującego jest oszczędność, jaką zapewnia zniesienie opłaty za przesyłkę przy każdym zakupie – wszystkie zamówienia o wartości transakcji lub sumie transakcji nie niższej niż 40 zł, są dostarczane do wybranego punktu odbioru bez ponoszenia każdorazowo kosztów wysyłki. Oprócz dostawy bez limitu, istotnym walorem programu jest możliwość dokonania bezpłatnego zwrotu towaru w ciągu 14 dni w przypadku nietrafionego zakupu.

Z jednej strony zatem jest oszczędność dla kupującego, ponieważ nie ponosi kosztów wysyłki i ewentualnego zwrotu, z drugiej – wygoda wynikająca z możliwości zrealizowania wszystkich zakupów w jednym miejscu i potem odebrania zamówienia nawet w ciągu 7 dni w wybranej przez siebie placówce Poczty Polskiej lub punktach partnerskich.

Sylwia Olszewska, specjalista ds. rozwoju biznesu w Dziale Rozwoju Usług dla eCommerce w Poczcie Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, eCommerce, Kurier Ekspres Paczka, Nasze usługi | Tagi: . Link bezpośredni.

4 odpowiedzi na „Przesyłka z Allegro.pl bliżej Ciebie, dzięki Poczcie Polskiej

 1. darowizna mieszkania napisał/a:

  Odbiór zakupów z Allegro w biedronce to byłaby super sprawa. Pytanie, czy będzie możliwość wybrania w którym oddziale biedronki będzie można paczki odbierać, bo wiadomo że w każdym mieście jest ich minimum kilka.

 2. Pokazywarka napisał/a:

  Musi być możliwość wybrania konkretnego sklepu w którym chcemy odebrać paczkę, no chyba że ma to być losowy system i trzeba będzie jeździć na koniec miasta po paczkę :D

 3. Sylwia Olszewska napisał/a:

  Automaty pocztowe uruchamiane w ramach sieci Odbioru w Punkcie pojawiają się w kolejnych, wybranych placówkach pocztowych i sklepach Biedronka. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/, na której można sprawdzić położenie poszczególnych punktów odbioru. Zgodnie z zapowiedzią, w planach jest udostępnianie kolejnych lokalizacji.
  Pozdrawiam,

 4. Sylwia Olszewska napisał/a:

  Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki dostępnej na stronie https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/, która pozwala ustalić, jaki jest najdogodniejszy punkt do odbioru przesyłki. Wystarczy podać adres by uzyskać informację o położeniu najbliższych punktów odbioru.
  Pozdrawiam,