Wymieniaj walutę w Poczcie Polskiej

Wielu klientów coraz częściej organizuje wyjazdy na ferie zimowe za granicą. Polecamy im możliwość wymiany waluty w naszych kantorach w placówkach pocztowych oraz online.

Od ponad dziesięciu lat Poczta Polska rozwija działalność kantorową w sieci wybranych 829 placówek pocztowych w kraju. Klient może zrealizować transakcję w najdogodniejszym miejscu, które znajdzie za pośrednictwem  wyszukiwarki dostępnej tutaj. Wystarczy wskazać miejscowość i check box „Kantor wymiany walut” na liście oferowanych usług w placówkach pocztowych. Na stronie Poczty Polskiej można zamówić również potrzebną ilość waluty i odebrać ją w dowolnym kantorze działającym w jednej z naszych placówek.

Największe wolumeny sprzedaży Poczta Polska odnotowuje w województwach: zachodniopomorskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

We wszystkich kantorach stacjonarnych Poczty Polskiej dostępny jest katalog walut podstawowych, tj.: EUR (euro), USD (dolar amerykański), CHF (frank szwajcarski) GBP (funt brytyjski). W niektórych lokalizacjach można wymienić forinty węgierskie, korony: czeską, duńską, norweską i szwedzką oraz hrywny ukraińskie.

Oferujemy konkurencyjne kursy wymiany walut, uwzględniając sezonowość popytu. Przy zakupie waluty o równowartości przekraczającej 1 tys. zł., udostępniamy możliwość negocjacji kursu wymiany waluty.

Dla tych, którzy kupią lub sprzedadzą walutę w kantorach Poczty Polskiej, przygotowaliśmy także 10-procentową zniżkę na zakup ubezpieczenia turystycznego „Bezpieczny Turysta”. Więcej o ubezpieczeniu można przeczytać tutaj.

Kantor online dostępny 24/7

Udostępniamy także możliwość wymiany walut online. W ramach współpracy
z BNP Paribas Solutions Sp. z o.o. można skorzystać z usługi internetowej wymiany walut za pośrednictwem serwisu rKantor.com, który dostępny jest na stronie https://www.rkantor.com/lp/kantor-poczty-polskiej/#!/.

By dokonać wymiany walut, należy przejść proces rejestracji, w którym ustalone zostaną m.in. dane logowania do panelu walutowego. Klient uzyska dostęp do osobistego panelu walutowego, w którym rejestrowane są wszystkie transakcje zakupu oraz sprzedaży waluty. Kolejne operacje przeprowadza się po zalogowaniu do swojego profilu. Istnieje możliwość zarówno wymiany bezpośredniej online, jak również wypłaty zakupionej waluty w bankomacie. Czynności te można wykonać szybko i sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Ponadto dostawca usługi umożliwia darmowe przelewy walutowe oraz w złotówkach do 13 współpracujących banków. Dodatkowym atutem jest szybkość księgowania tych przelewów – nawet do 15 minut.

Poza wymianą walut w kantorze internetowym, oferowanych jest szereg bezpłatnych usług, m.in.:

  • alert kursowy, dzięki któremu klient natychmiast otrzyma powiadomienie SMS, że dana waluta osiągnęła pożądany przez klienta kurs. Alert ustawia się w kilka sekund w panelu klienta – wystarczy wpisać parę walutową
    i interesujący poziom kursu;
  • wymiana z odroczoną wpłatą, czyli dokonanie wymiany waluty po kursie obowiązującym w momencie zawierania transakcji, na którą środki można dosłać w ciągu dwóch dni roboczych. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest wymiana po najkorzystniejszym kursie, nawet w sytuacji, kiedy klient nie ma w danej chwili środków w portfelu.

Największą popularnością wśród wymienianych walut w naszych kantorach cieszy się euro, którego zakup stanowi aż 77% ogólnej sprzedaży walut. Na drugim miejscu znajduje się dolar amerykański z udziałem ponad 10%,
a w dalszej kolejności czeska korona, brytyjski funt i węgierski forint.

Anna Rakowska, menedżer produktu w Dziale Rozwoju Tradycyjnych Usług Finansowych z Biura Rozwoju Oferty Produktowej Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Nasze usługi, Usługi finansowe. Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Wymieniaj walutę w Poczcie Polskiej

  1. Artur napisał/a:

    Brawo dla Poczty Polskiej, nareszcie widać, że idziecie z duchem czasu. Usługa dostępna online jest bardzo przydatna! Gratulacje, oby tak dalej!

  2. Nasi klienci bardzo chwalą sobie wprowadzenie tej usługi, mamy nadzieję, że będzie ona rozwijana i coraz bardziej atrakcyjna dla przedsibiorców.