Pocztowa Grupa Biegowa, jako przykład CSR Spółki

Pocztowa Grupa Biegowa „Sportowa Paczka” to wspólna inicjatywa pracowników Poczty Polskiej, którzy lubią sport, wspólnie biorą udział w zawodach biegowych lub trenują zaczynając swoją przygodę z bieganiem. Ostatnio do PGB dołączyli kolejni biegacze – Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej oraz Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu.

 

Pocztowa Grupa Biegowa powstała w 2013 roku. Jej głównym celem jest promowanie sportu i zdrowego trybu życia oraz integracja pracowników wokół wspólnej pasji. Członków Pocztowej Grupy Biegowej można zobaczyć na trasach maratonów, półmaratonów, biegów górskich, biegów charytatywnych i biegów organizowanych przez Pocztę Polską.

Obecnie zarejestrowanych i czynnie biegających w zawodach mamy 160 pracowników. Są to pracownicy z całej Polski, zarówno osoby początkujące, dopiero rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem jak i maratończycy i ultramaratończycy.

Najwięcej biegaczy jest w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Ale są też osoby z Chodzieży, Kobylina czy Kostrzyna nad Odrą. Biegają wszystkie grupy zawodowe: listonosze, asystenci, kierowcy, pracownicy administracyjny, dyrektorzy. Wśród biegaczy są też byli pracownicy poczty, którzy nadal czują więź z naszą biegową rodziną.

W kalendarzu biegowym PGB znajduje  się  ponad 40 biegów rocznie. Najważniejsze i najliczniej reprezentowane przez naszych zawodników to: Triada Biegowa w Warszawie – Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości, a także biegi w Poznaniu – półmaraton i maraton, Festiwal Biegów Górskich w Krynicy i Bieg Mikołajowy w Toruniu.

W tym roku nowością ze względu na sytuację zagrożenia epidemiologicznego są biegi wirtualne. Pierwszy taki bieg, w którym Pocztowcy wzięli udział w takiej formie to Bieg Dobroczynności upamiętniający 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II.

PGB to przede wszystkim ludzie, relacje, przyjaźnie. Członkowie Sportowej Paczki swoją pasję do biegania w idealny sposób łączą z reprezentowaniem naszej firmy na trasach biegowych.

cztery maratony, kilkanaście półmaratonów i kilkadziesiąt biegów na krótszych dystansach. W 2014 i ponownie w 2019 roku zdobył Koronę Polskich Półmaratonów.

Anna Kunkel z Biura Kontroli i Zarządzania Bezpieczeństwem Poczty Polskiej

dodaj komentarz
Wpisane w Aktualności, Pasje. Link bezpośredni.

2 odpowiedzi na „Pocztowa Grupa Biegowa, jako przykład CSR Spółki

  1. list napisał/a:

    Ciekawa inicjatywa. Mój listonosz by się nadał. Zasuwa 2 razy szybciej niż 20to latkowie.

  2. RRW napisał/a:

    Bardzo dobrze, że Poczta Polska jako tak duża firma wdraża u siebie CSR! To bardzo pozytywne i ważne narzędzie nie tylko w działaniach marketingowych – przynosi wiele dobrych skutków dla pracowników, środowiska i w ogóle społeczności. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na propagowanie CSR. CSR można wdrażać na wiele sposób, np. podejmując działania ekologiczne (przykładowo – w biurze / kancelarii prawnej można stosować papier ekologiczny).